سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشي / تورنمینت ولیبال بانوان جاغوری که از سوی کمیته ناروی راه اندازی شده بود با قهرمانی تیم لیسه نسوان مرکز پایان یافت

تورنمینت ولیبال بانوان جاغوری که از سوی کمیته ناروی راه اندازی شده بود با قهرمانی تیم لیسه نسوان مرکز پایان یافت

تورنمینت ولیبال بانوان جاغوری با قهرمانی تیم لیسه نسوان شهدای مرکز پایان یافت

تورنمینت ولیبال خواهران مکاتب نسوان ولسوالی جاغوری که از سوی دفتر ساحوی کمیته ناروی در جاغوری راه اندازی شده بود با قهرمانی تیم لیسه نسوان مرکز و نایب قهرمانی تیم لیسه نسوان خدایداد پایان یافت و تیم لیسه نسوان شرینو ناوه به مقام سوم رسید .

در این تورنمینت ۱۲ تیم از مکاتب نسوان ولسوالی جاغوری اشتراک ورزیده بودند که فاینل آن امروز دو شنبه ۱۳ عقرب ۹۲  با حضور داشت مسؤلین کمیته ناروی، مقامات دولتی محلی ، اعضای نظارت  معارف جاغوری،  اساتید و شاگردان لیسه نسوان شهدا، اساتید و شاگردان لیسه نسوان خدایداد، اساتید و شاگردان لیسه نسوان شرینو ناوه با شکوه تمام  برگزار کردید .

مقاومت  و تحمل هواداران و ورزش دوستان  در هوای سرد  امروز نشان میداد که همه علاقه مند به ورزش هستند و آنها با این حرکت خود، این  پیام را به دیگر جوانان کشور و جاغوری می رساند که روزش یک هنر است و هنر ورزش برای سلامتی جسمی و جامعه مفید می باشد .

با وجود که این نوع بازی ها و مسابقات گام ابتدائی در رشد و توسعه ورزش بانوان به حساب می اید، اما دختران ورزش کار جاغوری می گویند نبود ترینر، و امکانات مناسب از جمله چالش عمده ی است که مانع ورزش شان گریده و باعث دل زدگی شان می گردد .

دوره سوم تورنمینت ولیبال خواهران مکاتب جاغوری  در حال برگزار می شود که بار اول آقای سخی عاقلی تورنمینت خواهران را با کمک مالی سفارت ایالات متحده امریکا در جاغوری  راه اندازی کرده بودند.

بازی های تورنمینت آن دوره با بازی های  تورنمینت که امروز شاهد بازی فاینلش بودیم تفاوت زیاد نموده است،  بانوان ورزشکار  رشد چشم گیر داشته که ثمره سعی و تلاش خودشان می باشد  و اگر در این زمینه توجه  ی صورت گیرد به جرأت گفته می توانیم که بزودی شاهد افتخارات شان در سطح کشور و حتا بیرون از کشور خواهیم بود

نبود مربی، جای مناسب برای بانوان ورزشکار، نوع نگاه اجتماعی به ورزش بانوان، عدم توجه حکومت تا حال در بخش ورزش دختران از موارد اند که می توان به عنوان یک چالش جدی مطرح کرد .

اکثر اوقات جلسات که در ولسوالی جاغوری راه اندازی می گردد بدون صحبت های مقامات دولتی جلسه کم رنگ است ولو اگر کسی حرف برای گفتن هم نداشته باشد باز هم بخاطر موقف شان اجازه صحبت داده می شود .

نظیر چنین جلسات هفته یک بار در سراسر ولسوالی جاغوری راه اندازی می گردد اما کسی حرف نو برای گفتن ندارد، مسئله انتخابات و بازی های سیاسی، که در سطح کشور جریان دارد کسی از آن سخن به میان نه می اورد.

در حالیکه باید از هر فرصت استفاده گردد و روشنی برای آگاهی مردم در تمام عرصه ها داده شود .در جلسه امروز سخنرانان یک پشت دیگر قهرمانی روزشکاران تبریک می گفتند از حرف و صحبت های نو مثل همیشه خبری نبود .

مصاحبه با دختران ورزشکار، مسولین کمیته ناروی را می توانید در گزارش صوتی ما بشنوید

بنا به فرمایش جناب مومن زاده این گزارش را تهیه نمودم و این اولین گزارش صوتی ام می باشد که در طول زندگی خود تهیه و نشر می کنم، ازاین که کار من بیشتر بخش تخنیک رادیو می شود، امید که دوستان کمی و کاستی که در گزارش امروز ما وجود دارد ببخشند .

نور الله همکار – رادیو پیام جوان – لیسه نسوان شهدا – مرکز جاغوری

تصاویر از فاینل امروز 

22 copy 21 copy

19 copy18 copy

15 copy 13 copy

16 copy 8 copy

14 copy 6 copy

12 copy 11 copy

5 copy 1 copy

4 copy 9 copy

3 copy 10 copy

17 copy 2 copy

7 copy20 copy

درباره ی Mominzadah Jaghori

زندگي كردن در افغانستان هنر است، و كسي كه در اين وادي گرگ ها زنده مي ماند بهترين هنر مند! (مومن زاده)

همچنین ببینید

۱۱ copy

دومین دور مسابقه بایسکل رانی دختران در جاغوری برگزار شد.

دومین دور مسابقه بایسکل رانی دختران زیر ۱۸ سال امروز (یک شنبه ۱۲ سنبله ۹۶ …

یک دیدگاه

 1. ممنون از گزارش دهی تان. فقط نمیدانم که چرا این بنده خدا ها با مانتو ورزش می کنند. نمیشه مثل کشورهای مسلمان دیگر – مثلا ایران- لباس ورزشی با حجاب بپوشند؟
  ———
  جناب میرزایی عزیز سلام !
  به شتر گفت گردنت کج است، شتر گفت دیگر کجای ما راست است که گردن ما راست باشد!
  تا زمانکه این قلدور های ورزش در رأس ورزش جاغوری باشد، به قول شما همین مانتو و همان کپ پلاستکی خواهد بود .
  کاش می بودی تا باهم لااقل جلو بعضی چیزا را می گرفتیم ! اما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *