سرخط خبرها
خانه / جاغوري / نقد بر تورنمینت والیبال در جاغوری

نقد بر تورنمینت والیبال در جاغوری

 نقد بر تورنمینت والیبال در جاغوری :

نویسنده : شکور فرهمند

جامعه ما در همه عرصه نیازمند مدیران جوان است یعنی مدیران سالخورده نحوه مدیریت شان بر أساس نیاز های زمان نیست . أساس کار مدیریت مدیران قدیمی را مصلحت ها و منافع منطقه ای تشکیل میدهد که این مسله بجای اینکه باعث همسوی ، باهمی و رشد استعداد ها شود بیشتر تنش ها و فاصله ها را گسترش میدهد و چنین مدیریت نه تنها باعث نگرانی من شده بلکه اکثرا از ادمه این وضعیت خسته شده و نگران است که ممکن ادمه این چنین رفتارها باعث مشکلات جدی تر شود .

همه سأله تورنمینت والیبال به نسبت أغاز سال جدید در جاغوری برگذار میگردد و جمعیت زیاد از مردم برای تماشایی این بازی در مرکز جاغوری گرد هم می اید تا از دیدن ان لذت ببرد اما متاسفانه نبود مدیریت سالم و ضعیف عدم برنامه ریزی درست از قبل تعین شده در طی سالهای گذشته باعث شده هیچ تیمی و تماشاچی ی خاطره خوبی از دیدن ان نداشته باشد و در نتیجه اکثرا ناراحت بطرف خانه هایشان برمیگردد.

وبودن همین مدیران ضعیف در راس باعث شده بازی کنان با همان رویش سنتی و قدیمی بازی شان را ادمه دهند که با هیچ استندرد برابر نمی اید ، استعداد های نهفته ورزشی بخصوص در بخش والیبال در جاغوری بسیار اند اما عدم اشنایی انها با شیوه استندرد امروزی انها را محدود به جغرافیای خاصی به نام جاغوری نموده است اگر روی این استعداد ها کمی توجه صورت بگیرد انها میتواند ورزشکاراران خوبی در سطح افغانستان باشد و دقیقا به همین علت است که ورزش کاران بخصوص در بخش والیبال رشد نکرده و همه داشته هایشان در منطقه ای بنام جاغوری و أجرای شان به رویش بدوی و سنتی خلاصه شده است

این مسله یک بخش مشکلات فراروی جوانان والیبالیست است که بأید مورد توجه جوانان ورزش دوست قرار گیرد و رآه کاری برای ان پیدا کند! تورنمینت والیبال امسال در جاغوری متاسفانه خالی از این مشکلات نیست أجرای بازی بشکل بدوی ، گروپ بندی ها سلیقه ای یعنی تیم های قدرت مند را بیشتر در یک گروه قرار میدهند و تیم های ضعیف را در گروپهای دیگر هیچ رویشی نظام مندی در گروپ بندی ها استفاده نمیشود وًنشده از أغاز نه امتیازی است نه حذفی و نه هیچ معیار از قبل تعین شده دیگر ، نظر به زمان و در خطر أفتأدن یک تعداد تیم خاص شکل بازی را تغیر میدهند . و این نمونه ای است از بدترین شکل سازماندهی یک تورنمینت والیبال که سدی بزرگی برای شگوفا شدن جوانان در عرصه ورزش والیبال شده است .

من مطمین هستم که کار اگاهان بسیاری در عرصه ای والیبال در جاغوری هستند که بیشتر شانرا همین جوانان ورزشکار تشکیل میدهد و من شخصا از شما جوانان خواهش مندم که با انتخاب کردن مدیر کارفهم ورزش خودرا معیاری سأزید تا بتوانید یک روز استعداد خودرا در خارج از ان جغرافیا بروز دهید ، به امید انروز.

نوت: در عین حال پیشنهاد میکنم که برای رشد دختر خانم های که علاقه مند ورزش والیبال هستند هم تورنمینت بهاری برگذار شود خوب خواهد بود تا انها هم از یک طرف سهمی در خوشی و شادمانی سال نو داشته باشد و از طرف دیگر فرهنگ ورزش در برای خانمها در جامعه نهادینه گردد و همچنان استعداد های پنهان کشف و شگوفا شود. با انکه إحساسم نسبت به همه چیز کم رنگ شده عید ، نورز و از این مسایل هیچ تازگی برایم ندارد اما برای همه شما دوستان سال مملو از شادی و موفقیت ارزو دارم .

شکور فرهمند

میلبورن استرالیا ۲۰/۰۳/۱۴

 payamjavan.net-sport

درباره ی Mominzadah Jaghori

زندگي كردن در افغانستان هنر است، و كسي كه در اين وادي گرگ ها زنده مي ماند بهترين هنر مند! (مومن زاده)

همچنین ببینید

۱۵ copy

«یک دقیقه وقت خود را وقف کنید، یک زندگی را نجات دهید.»

این یکی از شعارِ هایی بود که امروز دختران جاغوری طی یک نمایش دوچرخه یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *