سرخط خبرها
خانه / جاغوري / معترضان در جاغوری خواستار اعدام عاملان حادثه پغمان شدند

معترضان در جاغوری خواستار اعدام عاملان حادثه پغمان شدند

معترضان در جاغوری خواستار اعدام عاملان حادثه پغمان شدند

امروز یکشنبه مورخ ۱۶ سنبله ۱۳۹۳ خورشیدی عده از مردم جاغوری با راه اندازی مظاهره ی به هدف محکوم نمودن عاملان انتحار و انفجار چند روز قبل در ولایت غزنی و خواهان اشد مجازات عاملان تجاوز دسته جمعی بر زنان در پغمان شدند.

این مظاهره از پیش روی لیسه استاد عبدالغفور سلطانی مرکز آغاز و با سر دادن شعار های : تجاوز و خشونت ننگ آور است به ملت، آزادی مجرمان شرم آور است به دولت، و آن مجرمان وحشی محکوم باید گردد، اندر حضور مردم معدوم باید گردد از میان بازار سنگماشه عبور و الی مقر ساختمان ولسوالی جاغوری ادامه یافت.

مقاله خوانان و سخنرانان در این تظاهرات هر یک به ضم خویش این عمل را به شدت تقبیح کرده و خواهان اشد مجازات بر عاملان این دو قضیه گردیدند.

این مظاهره با خواندن قطع نامه به پایان رسید

روز پنجشنبه هفته گذشته گروه ۱۹ نفری از طالبان به اداره امنیت ملی، مدیریت جنایی قوماندانی امنیه غزنی، قرار گاه پولیس نظم عامه و قطعه واکنش پولیس در مرکز شهر غزنی حمله کردند.
مهاجمان مسلح که با سلاح سبک و سنگین مجهز بودند با جاگیری در ساختمان یک هوتل در نزدیکی این مراکز، از آنجا بر این ادارات آتش می گشوند.
این حمله تلفات و خسارات هنگفتی به مردم غزنی وارد کرده است.
طبق آخرین آمار از سوی نمایندگان غزنی در مجلس نمایندگان، این رویداد بیشتر از ۳۰ کشته و ۳۰۰ زخمی در پی داشته که شامل نظامیان و غیر نظامیان می شود.
حمله گروهی شورشیان مسلح و انفجار دو موتر مملو از مواد منفجره در مرکز غزنی واکنش های زیادی را درشبکه های اجتماعی در پی داشته است.

بر اساس معلومات ارگان های امنیتی افغان، حدود دو هفته قبل برخی از افراد مسلح چند موتر خانواده های را در ولسوالی پغمان که از یک محفل عروسی بسوی خانه شان در حرکت بودند، متوقف کرده و پس از آن بر زنان این خانواده ها تجاوز گروهی کردند.

از چند روز به این سو باشندگان، دانشجویان و فعالان مدنی در کابل و شماری از ولایت‌های کشور با راه‌اندازی تظاهرات گسترده، خواستار اعدام عاملان حادثه پغمان کابل شده اند. پولیس کابل هفت تن از عاملان جنایت پغمان را بازداشت کرده و گفته است، در حال حاضر تلاش‌ها برای بازداشت سه عامل دیگر این رویداد جریان دارد.

با این حال، معترضان در جاغوری از حکومت خواستند، در شناسایى شرکاى این جنایت و محاکمه‌ی کردن آنها اقدام‌‌های جدی را روی دست گیرد. گفتنی است، امروز هزاران تن در ولایت‌های قندوز، جوزجان و بدخشان نیز با راه‌اندازی تظاهرات گسترده، خواستار اعدام عاملان رویداد پغمان شدند.

حبیب الله مومن زاده جزئیات را گزارش می دهد .

برای شنیدن گزارش صوتی روی پلیر زیر کلیک نمایید .

نازدانه مومن زاده – رادیو پیام جوان – ۱۶ سنبله ۱۳۹۳ مرکز جاغوری

1 copy 2 copy 3 copy 4 copy

 

 

درباره ی nazdana mominzada

همچنین ببینید

۱۵ copy

«یک دقیقه وقت خود را وقف کنید، یک زندگی را نجات دهید.»

این یکی از شعارِ هایی بود که امروز دختران جاغوری طی یک نمایش دوچرخه یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *