سرخط خبرها
خانه / اخبار / هشدار جدی برای جاغوری و جاغوری ها ‌!

هشدار جدی برای جاغوری و جاغوری ها ‌!

هشدار جدی برای جاغوری و جاغوری ها ‌!

1 – طبق یک خبر موثق،  سه روز قبل یک باشنده جاغوری از مربوطات شهر کابل اختطاف گردیده است

آدم روبایان برای فامیل وی که در جاغوری زندگی می کنند تلیفونی تماس گرفته و 80 هزار دالر برای راهایی پسرش مطالبه کرده است .

(بنا به درخواست فامیل فرد اختطاف شده، فعلا از جزئیات این خبر معذوریم !)

2- گروه به نام” اشباح شب” از چندی به این سوی در جاغوری ایجاد و زمزمه های را در میان مردم به راه انداخته است

کار این گروه، راهگیری، قاچاق اسلحه، قاچاق مواد مخدر و قاچاق مشروبات الکلی بوده و گاه گاها در مسیر تردد مردم سبز شده و دست  راهگیری و سرقت می زنند.

مقامات امنیتی جاغوری می گوید از چندی به این سوء دنبال این گروه هستند و اما تا حالا موفق به دستگیری آنها نه شده است و تلاش جهت دستگیری آنها جریان دارد .

3 – گروپ دیگر که احتمالا معتادین مواد مخدر منطقه می باشند، گفته می شود متشکیل از 7 نفر است و این گروپ از چند هفته به این طرف دست به دزدی های شبانه زده و تا حالا موفق شدند ازمناطق مختلف جاغوری،  دخل مساجد و باطری ها موترها، صفحات نوری که برای انرژه برقی از آن استفاده می شود، میوه های خشک ( کشته، بادام و ..) را به سرقت ببرند . این قضیه نیز تحت پیگرد نیرو های امنیتی جاغوری قرار داد .

اما،  با این حال جدی تر از همه اختطاف اخر یک باشنده جاغوری است که مردم این ولسوالی را وحشت زده کرده است . و سر وصدا های  در میان مردم به خوبی مشاهده می گردد .

اختطاف ، پدیده ای که گلوی شهروندان افغانستان را می فشارد

اقتصاد و امنيت دو موضوع مرتبط به هم هستند. حکومت افغانستان می گويد از تمامی امکانات خود برای تامين امنيت استفاده می کند و اما اختطاف ها و گروگان‫گیری های پی هم در اکثر نقاط افغانستان این ادعای حکومت را زیر سوال می برد.

اختطاف و گروگان‫گیری برای مقاصد مختلف از جمله مقاصد سیاسی و اقتصادی پدیده ای است که بیش از هر جای دیگر شهروندان افغانستان را مورد هجوم قرار می دهد.

ویروس خطرناک اختطاف و گروگان‫گیری قبل از همه سرمایه داران و تجاران را مورد حمله قرار داده و تا اندازه زیادی باعث فلج شدن پروژه ها و برنامه های اقتصادی نیز شده است. که این ویروس خطرناک دامن جاغوری را نیز گرفت .

امیدواریم که این عزیز جاغوری صحیح سالم آزاد شود و در آینده روی گذینه های یاد شده از سوی حکومت توجه جدی صورت بگیرد .

حبیب الله مومن زاده – رادیو پیام جوان

درباره ی habibullah mominzada

همچنین ببینید

us-au

کاخ سفید، میزبان نخست وزیر استرالیا در این ماه خواهد بود

مالکولم ترنبال، نخست وزیر استرالیا در ماه جاری از کاخ سفید بازدید خواهد کرد. در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *