خانه / جاغوري / دفتر ساحوی کمیته ناروی همچنان پیش قدم !

دفتر ساحوی کمیته ناروی همچنان پیش قدم !

دفتر ساحوی کمیته ناروی همچنان پیش قدم !

دیروز چهار شنبه ۹ میزان ۱۳۹۳  کمیته ناروی برای افغانستان (دفتر ساحوی جاغوری) جلسه پربار را تحت عنوان ” جلسه هماهنگی شورا های انکشافی و جامعه مدنی ولسوالی جاغوری ” در مقر این کمیته برگزار نمود.

برنامه با تلاوت چند از کلام الله مجید آغاز شد و سپس انجنیر عاقله مسؤل بخش جامعه مدنی دفتر ساحوی کمیته ناروی به اشتراک کنندگان خوش آمدید گفتند و معلومات مختصر در مورد تدویر جلسه امروز ارائه داشت و از همگی خواهان معرفی شدند .  بعد از آن اشتراک کنندگان خود و  تاریخچه نهاد های شان را به معرفی گرفتند .

سپس آقای مصطفی همتی مسؤل بخش شوراهای انکشافی دفتر ساحوی کمیته ناروی معلومات مفصل را در مورد جلسه هماهنگی، معرفی روش پش برد بحث ها در جلسه و نقش نهاد های جامعه مدنی و شورا های انکشافی در امرتوسعه ارائه داشتند .

آقای هاشم رواب مسؤل دفتر ساحوی ولایت غزنی در مورد هماهنگی و همکاری بین نهاد ها، ارتباط و نقش آن در انشکاف و بسیج اجتماعی صحبت های مفصل جالب را ارائه کرد .

بعد از وقفه صرف غذا ظهر این بار برای اشتراک کننده ها سهم بیشتر داده شد . تمامی اشتراک کننده ها به چهار گروپ تقسیم شدند و روی شناسایی  مشکلات شورا ها و جامعه مدنی در جاغوری، لیست تمام مشکلات این ولسوالی و اولویت بنده مشکلات از طرف گروپ های تشکیل شده صورت گرفت و در نهایت گروپ های متشکیل شده مشکلات عمده را اولویت بنده کردند که از آن جمله بحث های جامع روی چند موضوع مهم صورت گرفت .

کم آبی و خطر آن، عدم هماهنگی بین نهاد های در جاغوری، مشکلات زنان، امنیت، بیکاری و …

در آخرین دقایق جلسه هر گروپ چالش های عمده را اولویت بنده کرده عوامل را شناسایی و بعد راه حل  را ارائه  کردند .

درنتیجه : این جلسه برای هماهنگی بیشتر نهاد های جامعه مدنی و شورا های انکشافی قریه های جاغوری تدویر یافته بود که در پایان مسؤولین تماما نهاد ها و شورا های انکشافی خواهان هماهنگی و یک پارچگی شدند و در آینده با هماهنگی کار های را انجام خواهند داد.

همچنان در ختم جلسه برای اشتراک کننده ها مصارف ترانسپورت نیز از سوی دفتر ساحوی کمیته ناروی توزیع گردید .

کمیته ناروی :

کمیته ناروی برای افغانستان یکی از نهای های خیریه است که از ۳۵ سال به این طرف در افغانستان فعالیت می کند و به مدت ۴ سال است که دفتر ساحوی این کمیته در ولسوالی جاغوری فعال بوده و در بخش های تقویت زراعت، صحت، تعلیم و تربیه، حوادث، ساختمانی، انشکاف شورا ها، بازسازی زیر بنا ها فعالیت دارد .

همچنان دفتر ساحوی کمیته ناروی ضمن فعالیت های ذکر شده، جام های ولیبال برای بانوان ولسوالی های جاغوری و مالستان و جام های فوتبال را برای آقایان این دو ولسوالی نیز راه اندازی کرده است .

رادیو پیام جوان – جاغوری

DSC09617 copy

 

درباره ی Mominzadah Jaghori

زندگي كردن در افغانستان هنر است، و كسي كه در اين وادي گرگ ها زنده مي ماند بهترين هنر مند! (مومن زاده)

همچنین ببینید

۱ copy

جاده سنگشانده – چوب و بدره زار به اسم شهید مرتضی رضایی نامگذاری شد.

به مناسبت چهلومین روز شهدات شهید مرتضی رضایی جاده ۵ کیلومتری سنگشانده الی منطقه چوب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *