سرخط خبرها
خانه / جاغوري / دفتر ساحوی کمیته ناروی همچنان پیش قدم !

دفتر ساحوی کمیته ناروی همچنان پیش قدم !

دفتر ساحوی کمیته ناروی همچنان پیش قدم !

دیروز چهار شنبه ۹ میزان ۱۳۹۳  کمیته ناروی برای افغانستان (دفتر ساحوی جاغوری) جلسه پربار را تحت عنوان ” جلسه هماهنگی شورا های انکشافی و جامعه مدنی ولسوالی جاغوری ” در مقر این کمیته برگزار نمود.

برنامه با تلاوت چند از کلام الله مجید آغاز شد و سپس انجنیر عاقله مسؤل بخش جامعه مدنی دفتر ساحوی کمیته ناروی به اشتراک کنندگان خوش آمدید گفتند و معلومات مختصر در مورد تدویر جلسه امروز ارائه داشت و از همگی خواهان معرفی شدند .  بعد از آن اشتراک کنندگان خود و  تاریخچه نهاد های شان را به معرفی گرفتند .

سپس آقای مصطفی همتی مسؤل بخش شوراهای انکشافی دفتر ساحوی کمیته ناروی معلومات مفصل را در مورد جلسه هماهنگی، معرفی روش پش برد بحث ها در جلسه و نقش نهاد های جامعه مدنی و شورا های انکشافی در امرتوسعه ارائه داشتند .

آقای هاشم رواب مسؤل دفتر ساحوی ولایت غزنی در مورد هماهنگی و همکاری بین نهاد ها، ارتباط و نقش آن در انشکاف و بسیج اجتماعی صحبت های مفصل جالب را ارائه کرد .

بعد از وقفه صرف غذا ظهر این بار برای اشتراک کننده ها سهم بیشتر داده شد . تمامی اشتراک کننده ها به چهار گروپ تقسیم شدند و روی شناسایی  مشکلات شورا ها و جامعه مدنی در جاغوری، لیست تمام مشکلات این ولسوالی و اولویت بنده مشکلات از طرف گروپ های تشکیل شده صورت گرفت و در نهایت گروپ های متشکیل شده مشکلات عمده را اولویت بنده کردند که از آن جمله بحث های جامع روی چند موضوع مهم صورت گرفت .

کم آبی و خطر آن، عدم هماهنگی بین نهاد های در جاغوری، مشکلات زنان، امنیت، بیکاری و …

در آخرین دقایق جلسه هر گروپ چالش های عمده را اولویت بنده کرده عوامل را شناسایی و بعد راه حل  را ارائه  کردند .

درنتیجه : این جلسه برای هماهنگی بیشتر نهاد های جامعه مدنی و شورا های انکشافی قریه های جاغوری تدویر یافته بود که در پایان مسؤولین تماما نهاد ها و شورا های انکشافی خواهان هماهنگی و یک پارچگی شدند و در آینده با هماهنگی کار های را انجام خواهند داد.

همچنان در ختم جلسه برای اشتراک کننده ها مصارف ترانسپورت نیز از سوی دفتر ساحوی کمیته ناروی توزیع گردید .

کمیته ناروی :

کمیته ناروی برای افغانستان یکی از نهای های خیریه است که از ۳۵ سال به این طرف در افغانستان فعالیت می کند و به مدت ۴ سال است که دفتر ساحوی این کمیته در ولسوالی جاغوری فعال بوده و در بخش های تقویت زراعت، صحت، تعلیم و تربیه، حوادث، ساختمانی، انشکاف شورا ها، بازسازی زیر بنا ها فعالیت دارد .

همچنان دفتر ساحوی کمیته ناروی ضمن فعالیت های ذکر شده، جام های ولیبال برای بانوان ولسوالی های جاغوری و مالستان و جام های فوتبال را برای آقایان این دو ولسوالی نیز راه اندازی کرده است .

رادیو پیام جوان – جاغوری

DSC09617 copy

 

درباره ی Mominzadah Jaghori

زندگي كردن در افغانستان هنر است، و كسي كه در اين وادي گرگ ها زنده مي ماند بهترين هنر مند! (مومن زاده)

همچنین ببینید

۱۵ copy

«یک دقیقه وقت خود را وقف کنید، یک زندگی را نجات دهید.»

این یکی از شعارِ هایی بود که امروز دختران جاغوری طی یک نمایش دوچرخه یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *