سرخط خبرها
خانه / اخبار / جهان / حکومت استرالیا اعلام کرده است که طی یک سال گذشته هیچ کشتی حامل پناهجویان غیرقانونی به صورت موفقانه واردابهای این کشور نشده است.

حکومت استرالیا اعلام کرده است که طی یک سال گذشته هیچ کشتی حامل پناهجویان غیرقانونی به صورت موفقانه واردابهای این کشور نشده است.

حکومت استرالیا میگوید که عملیات حفاظت از مرزهای استرالیا که درست یکسال قبل روی دست گرفته شد باعث شده است که دیگر پناهجویان غیرقانونی نتوانند وارد استرالیا شوند. عملیات حفاظت ازمرزهای استرالیا بخشی از برنامه تونی تونی ابوت برای جلوگیری از ورود پناهجویان غیرقانونی به ابهای استرالیا بود.
حکومت استرالیا میگوید از زمانی که عملیات حفاظت از مرزهای استرالیا روی دست گرفته شده هیچ کشتی حامل پناهجویان غیرقانونی موفق نشده است که وارد ابهای این کشور شود. به گفته حکومت استرالیا از تاریخ هجده ستپتامبر سال گذشته تا اکنون که پالیسی این کشور در قبال پناهجویان غیرقانونی تغییر کرد دوهزار ویکصدوبیست ویک پناهجوی غیر قانونی به جزایر نارو ومانوس منتقل شده اند. در حال حاضر یک هزار ویکصدوشصت وهفت پناهجو در کمپ نارو و یک هزار وشصت پناهجوی دیگر نیز در کمپ مانونس به سر میبرند. در ماه سپتامبر دستکم پنچ پناهجو در کمپ نارو منتقل شدند اما هیچ پناهجویی به کمپ مانوس انتقال نیافتند. در طول ماه سپتامیر همچنین دوصدو شصت یک پناهجویی که عمدتا از کشورهای ایران ، پاکستان وعراق بودند بصورت داوطلبانه به کشورهای شان باز گشتند. درطول ماه سپتامبر همچنین دو نفر به اتهام قاچاق انسان به استرالیا ازسوی حکومت استرالیا مجرم شناخته شدند. عملیات حفاظت ازمرزهای استرالیا یکی از موثر ترین برنامه های تونی ابوت نخست وزیر کنونی این کشور برای جلوگیری از ورود پناهجویان غیرقانونی به خاک استرالیا بود. طی یک دهه گذشته حکومت استرالیا بارها تلاش کرده است که راه را برای مهاجران غیرقانونی درنی کشور مسدود کند اما تا اکنون موفق نبوده است. تونی ابوت در هنگام کارزارهای انتخاباتی به مردم استرالیا وعده داده بود که در صورت پیروزی جلوی ورود پناهجویان غیرقانونی به خاک این کشور را خواهد گرفت. هدف از اتخاذ این برنامه ازسوی حکومت استرالیا جلوگیری از تلفات پناهجویان در ابهای استرالیا وقانونمند سازی پروسه پناهجویی درین کشور بوده است.

درباره ی ahmad nawed tanin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *