سرخط خبرها
خانه / اخبار / خطر داعش و دست خالی جاغوری !

خطر داعش و دست خالی جاغوری !

اگر بشود حرف آخر را اول زد، می شود گفت که نگرانی از روبرو شدن جاغوری با یک خطر و فاجعه انسانی، روز به روز جدی تر می شود اما پیشنهاد می شود که هر چی عاجل تر دولت مرکزی با اعزام نیرو های ارتش و پولیس ملی کمکی به جاغوری، و شاید این تنها شانسی باشد که جاغوری برای ” علاج واقعه قبل از قوع ” دارد .
جاغوری؛ مواجه با گروه دولت اسلامی ( داعش )
باشندگان ولسوالی جاغوری اکثرا هزاره و با باور مذهبی شیعی هستند که یکی از اهداف مهم داعش مبارزه با پیروان این آئین می باشد.
و ازطرف دیگر، در طول 13 سال اخیر درجاغوری به بهانه ی ولسوالی امن از لحاظ تشکیلات پولیس ملی هیچ توجه نه شده و تعداد منسوبین پولیس در این ولسوالی هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ تسلحاتی قادر به رویارویی با گروه مذکور نیستند.
و همچنان خلع سلاح عمومی جاغوری ها نیز در اولین روز های حضور طالب با برنامه « دی دی آر» صورت گرفت و سلاح و مهمات کاملا از نزد مردم جمع آوری شد .
این در حالیست یک منبع موثق امنیتی جاغوری که نه می خواهد نام از وی گرفته شود به رادیو پیام جوان می گوید که طالبان برای مردم گیلان پیام داشته که طالبان به آنها گفته اند سر از بهار1394 از گیلان می‌روند و کسانی دیگری جاگزین آنها خواهند شد. منبع می گوید مردم محل این “کسانی دیگر” را جنگجویان داعش معنی می کنند .
منبع افزود، رابوریکه به ما رسیده در مناطقی از گیلان، پایگاه‌های ایجاد شده که به جز افراد متعلق به آن پایگاه که مسلح اند، کسی از اهالی محل حق نزدیک شدن به آن پایگاه‌ها را ندارد.
مومن زاده – 26 دلو 93 –  رادیو پیام جوان

درباره ی habibullah mominzada

همچنین ببینید

L246IJQDFFHTLFZ5ICNUCB5RRE

احتمال باز داشت یک پناهندۀ عراقی در دادگاه عالی استرالیا

یک پناهنده عراقی که از سال ۲۰۰۹ تا هنوز در نیوزیلند با همسر و سه …

یک دیدگاه

  1. بنظرشخصی من یگانه راهی حل برای این مشکلات اینست کی اولا رهبران هزاره باید برای حلی این مشکل اقدام جدی نماید ازصلاحیتهای کی دردولت دارد؛درغیر ان صورت باید بطور غیر مستقیم همه مردم جاغوری را مصلح بسازد تابتوند ازخود دفاع کند؛

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *