سرخط خبرها
خانه / بگومگو از فیسبوک / والنتین کی بود؟

والنتین کی بود؟

1796495_593810550720169_7609474816557491276_n

والنتین کی بود؟

خداداد محسینی:
درسده سوم میلادی در روم باستان فرمانروایی بوده است بنام کلاودیوس دوم. کلاودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم قدغن می کند. کلاودیوس به قدری بی رحم و فرمانش به اندازه ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. اما کشیشی به نام والنتین مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوب شان جاری می کرد. هنگامی که کلاودیوس این امر را دریافت، والنتین را دستگیر و زندانی کرد. کلاودیوس به منظور منصرف ساختن والنتین از باور خویش، به زندان و به استقبال وی شتافت و اورا مورد محبت فراوان قرار داد. این در حالی بود که والنتین نیز به گونه متقابل کوشید تا کلاودیوس را به آئین مسیحیت فراخواند؛ امری که موجب خشم امپراتور روم را فراهم ساخت و حکم به اعدام وی داد. هنگامیکه والنتین به زندان به سر می برد، یکی از زندان بانان، دختر نابینا داشت که به زندان می آمد به تفصیل با والنتین سخن میگفت و درست پیش از آن که والنتین به اعدام محکوم گردد، برای آن دختر نابینا کارتی فرستاد که در روی آن نوشته بود: از طرف والنتین تو.
اصطلاحی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته وبه وفور بر روی کارتهای والنتین مشاهده می شود. اورا به عنوان فدایی و شهید راه عشق می دانند و از آن زمان والنتین در تبدیل به نمادی برای عشق شده است و بدین روست که در کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی وامریکای شمالی،مراسم روز والنتین همه ساله در 14 فوریه برگزار میگردد.
اندرومنیوس:
عشق احساسی سطحی و زود گذر نیست،عشق، قدرت و تعهد است. عشق، شهامت است. عشق احترام قائل بودن برای خود و دیگران است. عشق، جستجوی خوبی های مردم است.

درباره ی Mominzadah Jaghori

زندگي كردن در افغانستان هنر است، و كسي كه در اين وادي گرگ ها زنده مي ماند بهترين هنر مند! (مومن زاده)

همچنین ببینید

۱۶۸۳۲۲۶۱_۱۴۰۸۶۷۱۰۵۹۱۸۴۸۸۶_۲۳۳۴۹۳۲۵۱۰۳۳۱۱۹۷۴۲۷_n copy

مشکل هاى اساسى جامعه و مردمى ما

نویسنده: سیف سفری یکى از بدى ها و مشکل هاى اساسى جامعه و مردمى ما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *