سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشي / شرکت اولین دختر افغانستانی در مسابقه دوش ماراتن ایران

شرکت اولین دختر افغانستانی در مسابقه دوش ماراتن ایران

دیروز ۲۱ دلو مسابقه «دوش ماراتن» در استان «هرمزگان» واقع در جنوب ایران برگزار شد. در این مسابقه بیش از ۱۵۰ دونده از سراسر ایران به‌همراه سه دونده خارجی از کشورهای فرانسه، اسپانیا و افغانستان شرکت کرده بودند. مسیر ۲۷ کیلومتری ساعت هفت صبح از روستای «سلخ» آغاز شده و ساعت دوازده و چهل دقیقه بعد از ظهر پایان یافته‌است.

در این مسابقه «ریحانه رها» از کشور افغانستان شرکت کرده بود. رها اولین دختر افغانستانی است که در مسابقه ماراتن ایران شرکت می‌کند. او سال ۱۳۷۵ خورشیدی در ولایت دایکندی به‌دنیا آمده و فعلا در کنار که ورزش می‌کند، دانشجوی دانشگاه کابل نیز است.                                                                                                                                       

در این مسابقه، ورزشکار مشهور و شناخته شده ایرانی خانم «مهسا ترابی» نیز شرکت کرده بود. مهسا اولین دونده زن در مسابقات ماراتن ایران است. سال ۲۰۱۶ مسابقه ماراتن با حضو ۲۰۰ ورزشکار از سی کشور جهان، در تخت جمشید شهر شیراز برگزار شده بود. در آن مسابقه دو ساعت پیش از آغاز دوش مردان، مهسا ترابی به‌دوش آغاز کرده و مسیر ۴۲ کیلومتر را در مدت پنج ساعت طی کرده بود. عده‌ای از رسانه‌های داخلی و بین المللی اقدام او را اعتراض علیه عدم حضور زنان ایران در مسابقه اعلام کرده بودند.

مبع جمهوری سکوت

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱۱ copy

دومین دور مسابقه بایسکل رانی دختران در جاغوری برگزار شد.

دومین دور مسابقه بایسکل رانی دختران زیر ۱۸ سال امروز (یک شنبه ۱۲ سنبله ۹۶ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *