سرخط خبرها
خانه / بگومگو از فیسبوک / نا امید از آینده کشور

نا امید از آینده کشور

نویسنده: حبیب میرزایی

هیچ وقت مثل این روزها به آینده کشورم نا امید نشده بودم. رفتارهای اغلب جوانان ما مملو از احساسات و دلخوشی های ما به طرز وحشتناکی بی ربط به واقعیت های زندگی شخصی و اجتماعی ماست. مدعی رهبریت ما – که گلاب به رو در سرحد پوهوهو شدن رسیده و از رتبه پوهاندی گذر کرده-مطالبی را به عنوان اهرم فشار بر مخالفین مطرح می کند که نتیجه تحقق آن، بر بادی کل ما است.

رهبر نمایی که آشکارا حاضر است پایش را روی اجساد مردمش بگذارد تا خود به نان و نوایی برسد. آنوقت عده ای ابله تر می آید و با امیدها موهوم همان سخنان را توجیه میکند و از یاری آسمانها اطمینان می دهد طوری که انگار نماینده تام الاختیار آن بالا بالا ها است.


هماره در صدد قهرمان سازی هستیم. خود را جامعه آگاه و مترقی می نامیم در حالی که در حقیقت ببر کاغذی شده ایم. القاب عجیب و غریب علمی داریم و با مدرک گرایی و به رخ کشیدن آن خود را تحصیلکرده می نامیم، اما عملا تغییری در ذهنیت و رفتار ایجاد نمی شود. علمی که رفتار مان را دستخوش تغییر نکند، بدرد عمه ی مان هم نمیخورد. همزمان شدن روزجهانی زن، ماه حوت، حملات کابل و برد بارسا دغدغه های مارا به خوبی در شبکه های اجتماعی بازتاب میدهد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱۶۸۳۲۲۶۱_۱۴۰۸۶۷۱۰۵۹۱۸۴۸۸۶_۲۳۳۴۹۳۲۵۱۰۳۳۱۱۹۷۴۲۷_n copy

مشکل هاى اساسى جامعه و مردمى ما

نویسنده: سیف سفری یکى از بدى ها و مشکل هاى اساسى جامعه و مردمى ما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *