سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشي / قهرمانان جام‌های بهاری والیبال جاغوری مشخص شدند

قهرمانان جام‌های بهاری والیبال جاغوری مشخص شدند

جام بهاری والیبال که « بنام دلشاد جاغوری » چند هفته قبل در دو گروه‌ سنی (بالای سن و زیر سن) در جاغوری راه اندازی شده بود، به روز شنبه (۵ حمل) ۱۳۹۶، با قهرمانی تیم‌های “شهید تبسم” و “نوجوانان سنگ سراخ” به پایان رسید.

فینال این دوره از مسابقات، ابتدا بین تیم‌های “نوجوانان سنگ سراخ” و “نوجوانان غوغه” از گروه پایین سن برگزار شد که در نتیجه این بازی ۳ – صفر به نفع تیم “نوجوانان سنگ سراخ” به پایان رسید و این تیم قهرمانی این دور از مسابقات گروه پایین سن را از آن خود کرد. تیم “نوجوانان غوغه” در این بازی نایب قهرمان شد.

در گروه بالای سن، “تیم‌های شهید تبسم” و “قلب لومان” به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدار؛ تیم “شهید تبسم” با برتری ۳ – ۱ به عنوان قهرمان این دوره از مسابقات شناخته شد و تیم “قلب لومان” به عنوان نایب قهرمان در جایگاه دوم ایستاد.

جام بهاری والیبال که تحت نام « جام دلشاد جاغوری» راه اندازی شده بود در پایان با اهدای جوایز از جمله دو عراده موتور سکلیت به قهرمانان رسما به کارش پایان بخشید.

گفتنی است که در سال‌های گذشته، تیم‌های “امید داله” و “عقاب بابه” از جمله تیم‌های فینالیست این رقابت‌ها بود  که هر یک از این تیم‌ها در سال‌های گذشته افتخاراتی را در این مسابقات به نام خود ثبت کرده‌ بودند اما امسال، تیم “عقاب بابه” در دور هشتیم نهایی و “امید داله” در دور چهارم نهایی از این رقابت‌ها حذف شدند.

نگاهی کوتاه به تیم‌های نامداری که از این جام بازماندند

تیم عقاب بابه

این تیم یکی از تیم‌های صاحب‌نام جاغوری بود و چندین بار جام قهرمانی فصل‌های مختلف این ولسوالی را بالای سر برد. اما پس از به شهادت رسیدن، محمد دلشاد، هنرمند محبوب جاغوری و عضو کلیدی تیم عقاب بابه، به دست طالبان  و کنار گرفتن برادران محروم دلشاد از این تیم، عقاب بابه مسیر سراشیبی را پیمود و در رقابت‌های جام امسال در مرحله هشتم نهایی متوقف و از رقابت‌ها حذف گردید .

تیم امید داله

این تیم از مناطق مختلف و اقوام “مسکه” جاغوری به صورت گلچین تشکیل شده و تا اکنون افتخارات زیادی را در جام فصل‌های مختلف جاغوری، به نام خود ثبت کرده است. این تیم امسال نیز یکی از تیم‌های مدعی قهرمانی جام بهاری جاغوری بود اما این تیم در مقابل تیم “شهید تبسم” که از سراسر ناوه جاغوری به صورت گلچین و با دو بازیکن از تیم ملی کشور در این جام اشتراک کرده بودند، تن به شکست داد و در مرحله چهارم نهایی متوقف شد.

تیم قلب لومان

این تیم که در مسابقات امسال، نایب قهرمانی این دور را به خود اختصاص داد نیز از جمله تیم‌های گلچین شده این جام بود. تیم قلب لومان ازاقوام باغچری جاغوری تشکیل شده و در کنار این، دو تن از بازیکنان ولایت بامیان و غزنی را نیز در ترکیب خود دارد.

گفتنی است که ورزش والیبال یکی از پرطرف‌دارترین ورزش در جاغوری محسوب می‌شود که سالانه چندین بار مسابقات رسمی آن به شکل رقابتی در این ولسوالی برگزار می شود. اما با وجود تیم‌های زیاد که در این مسابقات از نقاط مختلف جاغوری شرکت می‌کنند تا اکنون ولسوالی جاغوری یک تیم منتخب ندارد.

نکته دیگری که ورزش والیبال در جاغوری را متضرر ساخته، تنش‌های قومی در این ورزش است. خیلی از حرکت‌ها و موضوعات ورزشی در این ولسوالی از دریچه تاریک همین عینک نگریسته می‌شود.

رادیو پیام جوان – ۶ حمل ۱۳۹۶ – جاغوری

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱۱ copy

دومین دور مسابقه بایسکل رانی دختران در جاغوری برگزار شد.

دومین دور مسابقه بایسکل رانی دختران زیر ۱۸ سال امروز (یک شنبه ۱۲ سنبله ۹۶ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *