سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / موضوع جنجالی اسکان پناهجویان، معاون رئیس جمهور آمریکا به استرالیا میرود.

موضوع جنجالی اسکان پناهجویان، معاون رئیس جمهور آمریکا به استرالیا میرود.

donald-trump-mike-pence-fridayposts

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، قرارداد اسکان پناهجویان جزایر نارو و مانوس را میان دولت استرالیا و امریکا، تأیید کرده، اما می گوید که ضمن سفرش در استرالیا، هیچ پیش بینی نسبت به توافق که قبلا میان امریکا و استرالیا صورت گرفته است، نخواهد داشت.

مقامات ارشد کاخ سفید گفته اند که مایک پنس، معاون دونالدترامپ، طی سفر یک هفته یی اش در کشور های کوریای جنوبی، استرالیا، جاپان و اندونیزیا  که قرار است در ۲۲ اپریل در استرالیا برسد، موضوع جنجالی اسکان پناهجویان را با مقامات دولت استرالیا در میان خواهد گذاشت. مالکولم ترنبال نخست وزیر دولت استرالیا، با بارک اوباما ریس جمهور پیشین آمریکا قرارداد اسکان پناهجویان جزایر نارو و مانوس را امضا کرده بودند که با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، موضوع اسکان پناهجویان در امریکا، جنجالی شد. ترامپ، طی اولین صحبت های تلفنی که با مالکولم ترنبال نخست وزیر دولت استرالیا داشت؛ اما صحبت آنان در خصوص اسکان پناهجویان جزایر نارو و مانوس، منجر به ناراحتی طرفین شد.

این در حالی است که در اثر درگیری میان مهاجران و مردم محل در پاپواگینه نو،  گروهی از ساکنان محلی در مجاورت اردوگاه پناهجویان مانوس، به این اردوگاه حمله و به طرف اردوگاه شلیک کردند. پناهجویان، دولت استرالیا را مورد انتقاد قرارداده و می گویند که از اثر این درگیری، چند تن آنان، زخمی شده اند. 

منابع:

http://www.smh.com.au/world/us-vicepresident-mike-pence-to-confirm-refugee-deal-in-australia-20170414-gvlfn4.html

http://www.smh.com.au/federal-politics/political-news/no-one-safe-at-manus-detention-centre-say-refugees-20170415-gvliwf.html  

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *