سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / اردوگاه پناهجویان غیرقانونی استرالیا در مانوس تعطیل می شود

اردوگاه پناهجویان غیرقانونی استرالیا در مانوس تعطیل می شود

۲۳۴۲ (۱)

دولت استرالیا از چندین سال بدین سو، آن عده از پناهجویانی را که با قایق های قاچاق وارد استرالیا می شدند، در دو اردوگاه ساحلی نارو و مانوس انتقال میدادند که هم اکنون قرار است این اردوگاه ها بسته شوند. مقامات مهاجرت پاپوآ گینه نو اعلام کردند کار تخریب بازداشتگاه مانوس که بیش از ۸۰۰ پناهجو در آن نگهداری می شوند به زودی شروع می شود. با آنکه سخن گوی نخست وزیر استرالیا بسته شدن زودهنگام این اردوگاه ها رد کرده است اما مقامات مهاجرت پاپوآ گینه نو در نشستی با پناهندگان اعلام کردند که یک بخش از بازداشتگاه مانوس در ۲۸ ماه می سال جاری، بسته می شود و بقیه بازداشتگاه ها نیز تا اخیر ماه جون سال جاری میلادی تعطیل خواهند شد.

به آن عده از پناهجویانی که در خواست پناهندگی شان رد شده است، گفته شده است که به مرکزی در نزدیکی شهر ‘لورنگائو’ رفته اقامت گزینند و یا به کشور خود بازگردند. لورنگائو’ مرکز استان مانوس واقع در کشور پاپوآ گینه نو است. هم چنان به این پناهجویان گفته شده است که تازمانی که بیست هزار دالر کمک نقدی دولت استرالیا  برای بازگشت پناهجویان به کشور شان پرداخت می شود،  باید به کشور خود برگردند.

دادگاه عالی پاپوآ گینه نو در سال ۲۰۱۶ طی حکمی با غیرقانونی اعلام کردن این بازداشتگاه، خواستار تعطیلی آن تا پایان سال ۲۰۱۷ شده بود.  

این در حالی است که گروه های حقوق بشر و سازمان ملل متحد از شرایط نامساعد و خشونت اعمال شده و تجهیزات ناکافی پزشکی در این بازداشتگاه ها را، برای چندمین بار مورد انتقاد قرار داده اند.

بحران مهاجرت به یک چالش جهانی تبدیل شده است و اکثر کشورهای که کنواسیون مهاجرت را امضا کرده و در ظاهر خود را حامی حقوق بشر مدانند، هزاران مورد خشونت را با پناهجویان مرتکب شده اند.

این در حالی است که پولیس مالزی ۷۵ مهاجران غیر قانونی را بازداشت کرده است. اکثر این بازداشت شدگان، مسلمانان روهنگیا می باشند در اثر سرکوب از سوی دولت میانمار دست مهاجرت زده اند.

منابع:

https://www.theguardian.com/australia-news/2017/may/15/manus-island-detention-centre-to-close-by-30-june-detainees-told#img-1

http://www.freemalaysiatoday.com/category/nation/2017/05/13/75-illegal-immigrants-in-tawau-bound-buses-detained/

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *