سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / سازمان ملل متحد: ده ها تن از مهاجران در بازداشتگاه های مالزی جان خود را ازدست داده اند

سازمان ملل متحد: ده ها تن از مهاجران در بازداشتگاه های مالزی جان خود را ازدست داده اند

۳۳۸۸

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، مرگ ۲۴ تن از مهاجران را از سال ۲۰۱۵ به این سو در اردوگاه های مهاجران در مالزی تایید کرده و می گوید که تلفات مهاجران در اردوگاه های مالزی شاید بیشتر از این باشد؛ زیرا یافته های یک مدافع حقوق بشر نشان میدهد که تنها در میان سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۶ م ۱۶۱ تن از مهاجران که بیشتر آنان مسلمانان روهنگیایی هستند، در اردوگاه های مالزی جان خود را از دست داده اند.

آژانس سازمان ملل متحد و کمیسون حقوق بشر مالزی، اوضاع مهاجران در اردوگاه های آن کشور را نا مطلوب خوانده و می گویند که زندگی در سلول های زندان مانند و عدم دست رسی به مراقبت های صحی و غذا و آب صحی، نوعی از شکنجه است که پناهجویان آنرا متحمل می شوند. آنان می گویند که سواستفاده های دگر نیز از پناهجویان در این اردوگاه ها صورت می گیرد.

یافته های کمسیون حقوق بشر و آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد از چگونگی اوضاع پناهجویان در داخل اردوگاه ها،  حاکی از آن است که به مهاجران آب و غدای مناسب نرسیده و مسئولین اردوگاه به شکایت و در خواست هیچ یک از پناهجویان، توجهی ندارند. مسئولین اردوگاه هم چنان اجازه برون رفتن پناهجویان مریض را جهت تداوی نمیدهند.

مدافعان حقوق بشر، با ابراز نگرانی از شرایط ناگوار پناهجویان در اردوگاه های مالزی، می گویند که مرگ ومیر پناهجویان قابل پیش گیری است اما دولت در این خصوص توجهی ندارد. کمیساریای عالی سازمان ملل متحد هم چنان می گوید که باید برای قشر آسیب پذیر پناهجویان یک مرکز نگهداری طولانی مدت، ایجاد شود.

منبع:

https://www.theguardian.com/world/2017/may/16/dozens-of-refugees-have-died-in-malaysian-detention-centres-un-reveals?CMP=share_btn_fb

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

Refugee advocates hold signs as they protest against the detention of asylum seekers being held at Australian-run offshore detention centers located on Papua New Guinea's Manus Island, and the South-Pacific island of Nauru, in central Sydney, Australia, August 31, 2017. REUTERS/David Gray

دولت استرالیا قصد دارد بیش از ۲۰۰ مهاجر را در بازداشت گاه جدید پاپواگینه نو انتقال دهد.

وزیر مهاجرت استرالیا، در پارلمان آن کشور گفته است که بیش از ۲۰۰ تن از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *