سرخط خبرها
خانه / جاغوري / باد شدید است یا ساختمان ها غیر استاندارد؟

باد شدید است یا ساختمان ها غیر استاندارد؟

dar ol malimin

انگلیسی ها مثلی دارند به این مضمون که «نبود خبر، خبر خوبی است». باری، این مثل برای مردم کشور ما و خصوصا مردم جاغوری واقعا صدق می کند. نبود خبر در جاغوری یعنی ارامی و امنیت و زندگی عادی مردم.

اما قرار نیست که ما شما را بی خبر بگذاریم. خبری که رویدادن آن در جاغوری کم سابقه و تا حدودی جالب است؛ خبر خسارت تندباد و آنهم در دل کوهستان های هزاره ستان! از اول سال تا به اکنون چند بار تند باد خسارات زیادی را به مکاتب و مکانهایی که دارای آهن پوش اند، وارد کرده است. برای بار نخست مسجدی در بابه اهن پوشش به هوا رفت. در وزش سهمگین باد، اهن پوش مکتب سلطانی بازار سنگماشه در در آسمان رقصان شد و در اخرین مورد آن- در همین امروز- سقف آهنین دارالمعلمین غجور جاغوری به روزگار بدی افتاده است.

dar ol malimin1

شدت باد ها ممکن است خسارات دیگری هم به اموار مردم وارد کرده باشد اما شدت این تندباد ها به طور واضحی می گوید که این بادها حداقل در پانزده بیست سال اخیر بی سابقه بوده اند، زیرا از آن زمان تا اکنون نخستین باری است که اهن پوش مکتب سنگماشه به چنین حال و روزی می افتد. بعید نیست که برخورد توده های گرم و سرد هوا و ایجاد چنین بادهای تند، مرتبط با وضعیت عمومی گرم شدن کره زمین و پدیده های آشنایی چون «ال نینو» باشد. در این صورت، ظلم مضاعفی بر مردم ما خواهد بود زیرا ما سهمی در آلودگی هوا نداریم اما ضرر آن را باید تحمل کنیم.

تشکر از آقای حسینی بابت تصاویر.

رادیو پیام جوان – ۲ جوزا ۹۶ 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱ copy

جاده سنگشانده – چوب و بدره زار به اسم شهید مرتضی رضایی نامگذاری شد.

به مناسبت چهلومین روز شهدات شهید مرتضی رضایی جاده ۵ کیلومتری سنگشانده الی منطقه چوب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *