سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / وزارت مهاجرت استرالیا: ۷ هزار پناهجو تا اول اکتبر سال جاری فرصت دارد تا “واقعی بودن پناهجویی” خود را اثبات کنند و در غیر آن از استرالیا اخراج خواهند شد!

وزارت مهاجرت استرالیا: ۷ هزار پناهجو تا اول اکتبر سال جاری فرصت دارد تا “واقعی بودن پناهجویی” خود را اثبات کنند و در غیر آن از استرالیا اخراج خواهند شد!

۸۲۳۶۱۱۶۰-۷۱۲۷۶۳۶۱

وزارت مهاجرت استرالیا برای بیش از ۷ هزار پناهجو که از طریق آب خود را به این کشور رسانده‌ اند، تا اول اکتبر سال جاری فرصت داد تا “واقعی بودن پناهجویی” خود را اثبات کنند و در غیر آن از استرالیا اخراج خواهند شد!

گذارش ها میرساند که بیش از سی هزار پناهجو در میان سالهای ۲۰۱۲ – ۲۰۱۴   وارد استرالیا شده که هفت هزار و پنجصد تن آنان، بعد از ورود به استرالیا از جزئیات پرونده های پناهندگی شان، خود داری کرده اند. وزیر مهاجرت استرالیا با انتقاد از سیاست های مهاجرتی حزب کارگر استرلیا گفته است: “بازی برای کسانی در دولت گذشته خود را به سواحل استرالیا رسانده‌ اند، به پایان رسیده است.

وزیر مهاجرت  استرالیا طی سخنانش در “بریزبورن” می گوید که دولت فعلی برای این پناهجویان، ضرب العجل را تا اول اکتبر سال جاری تعیین کرده است که در خصوص پرونده های پناهندگی شان، جزئیات داده و هم چنان واقعی بودن پناهندگی شانرا به اثبات رسانند. وی می گوید که این پناهجویان، در صورت که در مورد درخواست پناهنده گی شان جزئیات ندهند، از پرداخت پول رفاهی دولت، محروم خواهند شد.

در همین حال، عفو بین الملل با انتقاد از سیاست های مهاجرتی دولت استرالیا می گوید که تا هنوز دولت استرالیا از این پناهجویان دعوت رسمی کرده است که در خصوص پرونده های شان، جزئیات دهند و آنان تا هنوز در لیست انتظار قرار  دارند تا در خصوص پرونده های شان جزئیات دهند.

این در حالی است که پناهجویان در جزیره مانوس هشدار داده اند که هر گونه جابجایی افراد در “مرکز مهاجرت لومبروم” به صورت اجباری، ممکن است منجر به خطرات جانی شود. هشدار پناهجویان مستقر در این اردوگاه، در پی انتشار یک سری اسناد افشا شده صورت می گیرد که در آنها عنوان شده است که کارکنان قراردادی دولت استرالیا در این مرکز، عمدا در تلاش اند تا شرایط موجود را  به گونه ی بسازند که باعث رانده شدن پناهجویان شود.

منابع:

https://www.theguardian.com/australia-news/2017/may/21/peter-dutton-gives-asylum-seekers-in-australia-deadline-to-apply-for-refugee-status?CMP=share_btn_fb

http://www.sbs.com.au/yourlanguage/persian/fa/content/manus-residents-warn-forced-relocations-could-cost-lives?language=fa

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *