سرخط خبرها
خانه / فعالان مدنی / لحظه ی با عبدل نجفی یکی از پیشگامان دیارم !

لحظه ی با عبدل نجفی یکی از پیشگامان دیارم !

IMG_3525 copy

در چشم بامدادان به بهشت برگشودن

 نه چنان لطیف باشد که به دوست برگشایی

کابل شهر دوست داشتنی است. شهری پر از خشونت، پر از سر و صدا و شهری که لقب «خطرناک ترین شهر جهان» را به خود اختصاص داده است. پایتختی که در ماههای گذشته دهها تن از ساکنان آن کشته شدند اما در کنار این مشکلات، شهری است پر هیاهو و شهری است پر جنب و جوش.

چندی پیش سفری داشتم به این شهر و به خاطرکارهای اداری ام، چها که ندیدم و چها که نکشیدم. آنهایی که پایشان به ادارات کابل باز می شود، سخن مرا به خوبی درک می کنند. اما این سختی کشیدن ها و ناملایماتی را که در کابل دیدم، با دیدار آشنایی کاملا به فراموشی رفت و لذت دیدار دوست دیرینم، بر همه تلخی های کابل نقطه پایان گذاشت.

دوست فرهیخته و گرانقدرم آقای عبدل نجفی  )عبدالکریم نجفی)  را بعد از هشت سال در کابل زیارت کردم. آشنایی من و اقای نجفی به سالهای قبل بر می گردد. اقای نجفی را شاید عامه مردم ما نشناسند اما آنهایی که دغدغه های فرهنگی و آموزشی در سطح کلان جاغوری دارند، اغلب با این جوان بلند همت و فرهنگ دوست آشنا آند. اقای نجفی را هماره با صفت « اهل درک بودن و به تبع آن اهل درد بودن» می شناسم. از بدو آشنایی ام با ایشان، هماره شاهد فعالیت های ایشان در راستای رشد معارف و امور فرهنگی بوده ام. تلاشهای ایشان در راستای رشد معارف چند بعدی است،‌ هم معنوی و هم مادی. اقای نجفی از منطقه پاتو است. راستی فراموش نکنم که این روزها پاتو در جاغوری دیگر آن منطقه دور افتاده ای نیست که با شنیدن آن به یاد «سنگ های پاتو» بیفتیم! پاتو حالا قطب فرهنگی جاغوری است. پاتو فعلا و حالا اسمش با رویداد های فرهنگی گره خورده است. چند فیلم کوتاه خوب در همین منطقه و به همت هنرمندان همین منطقه خوب جاغوری ساخته شده است. فعالیت های ادبی، ساخت مراکز فرهنگی بزرگ، مانند مسجد و مکتب در «جگر گوشه جاغوری» یعنی پاتو رونق بلندی دارد. تنها مجله ای که در جاغوری نشر می شود، به همت فرهنگیان همین دیار است. انگار جوانان پاتو در بخش فعالیت های فرهنگی واقعا «پای تو» اند و اهالی شریف این منطقه واقعا لایق اسم منطقه ی شان است. کتاب « از جنبش تبسم تا جنبش روشنایی» به قلم دکتر حفیظ شریعتی سحر، به حمایت مالی فرهیخته گرامی جناب آقای نجفی چاپ شده است. از لحظات ناب و خوش زندگی ام در چند سال اخیر دیدار با این دوست ارجمندم در کابل بود. این دوست عزیزم را بعد از نزدیک به هشت سال، چند روز پیش با میزبانی خودش در رستورانت در تاج بیگم دیدم، نصف یک روز را با هم، گفتیم، خندیدیم، قصه ها کردیم و تاجایی که امکان داشت درد دل کردیم! و چه زود گذشت آن نیم روز…. در حاشیه این دیدار با تعداد زیاد از دوستان آقای نجفی نیز معرفی شدم. نجفی جوان خوش اخلاق و خوش رویی است و صداقت و مهربانی اش همه را مجذوب می کند. داشتن دوست مثل نجفی برایم افتخار بزرگی است و داشتن چنین دوستانی در کنار خود را لطف بزرگ خدواند می دانم. نجفی برای من نمادی از رفاقت و دوستی و الگویی از صداقت و راستی می باشد. از خداوند بزرگ برای ایشان از صمیم قلب زندگی خوش توام با موفقیت و کامیابی های روز افزون خواهانم. جناب نجفی ممنونم از همه خوبی های تان و باشد که هر چه زودتر شما را در جاغوری زیارت کنم. سربلند بمانی.

عکس: با اقای نجفی در رستورانت تاج بیگم.

نشر متن : ۵ جوزا ۱۳۹۶ 

درباره ی admin

همچنین ببینید

DSCN2554-copy

درباه قریه

این دهکده یکی از زیباترین دهکده های جاغوری میباشد که….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *