سرخط خبرها
خانه / اخبار / مقام های محلی جاغوری و بزرگان قومی این ولسوالی از کمین طالبان جان به سلامت بردند.

مقام های محلی جاغوری و بزرگان قومی این ولسوالی از کمین طالبان جان به سلامت بردند.

posta dasht qarabagh

مقام های محلی جاغوری و بزرگان قومی این ولسوالی از کمین طالبان جان به سلامت بردند.

این رویداد در منطقه دهن قول زردالو ولسوالی قره باغ غزنی زمانی رخ داد که مقامات ملکی و نظامی جاغوری و جمع از نماینده ها و بزرگان قومی جاغوری بعد از بازدید پوسته های پولیس محلی به طرف ولسوالی جاغوری بر می گشتند.

یونس رمضانی فرمانده پولیس جاغوری طی تماس تلیفونی به رادیو پیام جوان می گوید، امروز (دوشنبه ۲۹ جوزا) مقامات ملکی و نظامی جاغوری و جمع از نماینده ها و بزرگان قومی این ولسوالی برای بازدید و کنترول پوسته های پولیس محلی در دشت قره باغ غزنی رفته بودیم که در برگشت در منطقه دهن قول زردالو با کمین طالبان مسلح بر خوردیم.

رمضانی افزود: زمانی که ما به استقامات جاغوری در حرکت بودیم در منطقه دهن قول از میان درخت ها و باغ ها بالای موتر های ما حمله شد و نیرو های امنیتی جاغوری با آنها درگیر شدند.

فرمانده پولیس جاغوری علاوه کرد: این درگیر بیش از یک ساعت ادامه پیدا کرد کدام خسارات در پی نداشته است.

اما یک مقام محلی جاغوری که در جمع این هئیت بوده و نه می خواهد اسم از وی گرفته شود به رادیو پیام جوان می گوید، پوسته صفر پنچ در خنثی سازی این کمین نقش عمده داشته است والا این حمله بدون تلفات نمی بود.

این در حالیست که طالبان هفته پیش شب هنگام بالای همین پوسته های حمله کردند که در نتیجه سه پولیس محلی جاغوری جان باختند و دو تن دیگر شان زخمی شده بودند. بعد از ایجاد این پوسته ها اولین بار بود که طالبان بالای این پوسته ها حمله گروهی انجام داده بودند.

دشت قره باغ که در میان عامه مردم  به دشت وحشت مشهور است یکی از مناطق ناامن بوده که بعد از ایجاد پوسته های پولیس محلی از نامنی آن کاسته شده است.

رادیو پیام جوان ۲۹ جوزا ۹۶

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱۵ copy

«یک دقیقه وقت خود را وقف کنید، یک زندگی را نجات دهید.»

این یکی از شعارِ هایی بود که امروز دختران جاغوری طی یک نمایش دوچرخه یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *