سرخط خبرها
خانه / جاغوري / طالبان بار دیگر دو باشنده جاغوری را به گروگان گرفتند.‎

طالبان بار دیگر دو باشنده جاغوری را به گروگان گرفتند.‎

Taliban

طالبان مسلح یک پدر و پسر که باشنده پیدگه از مربوطات ولسوالی جاغوری می باشند از مسیر غزنی الی جاغوری به گروگان گرفتند.

محمد علی احمدی، معاون والی ولایت غزنی طی تماس به رادیو پیام جوان می گوید که افراد وابسته به طالبان روز گذشته یک پدر و پسر را به نام های “محمد طاهر و عزت الله “که از منطقه پیدگه ولسوالی جاغوری می باشند موتر حامل شان را در منطقه موشکی ولسوالی قره باغ توقف داده و بعد از باز جویی این دو نفر را از میان مسافران جدا کرده و با خود برده است.

آقای احمدی می گوید: ظاهرا این دو نفر به طالبان راپور داده شده و این ها به جرم همکاری با نیرو های خارجی به گروگان گرفته شده اند.

معاون والی غزنی می گوید، طالبان مسلح در بدل رهایی این دو تن مبلغ ۳۰ هزار دالر از خانواده شان خواسته و گفته تا یک هفته اگر پول بدست شان نرسد محمد طاهر و عزت الله پسرش را به قتل می رسانند.

 آقای احمدی می گوید: موشکی، ملا نوح بابا، دشت قره باغ، از ساحات زیر تسلط طالبان مسلح است و همین اکنون هم درگیری این گروه ترورست با نیروهای امنیتی جریان دارد.

در همین حال یک منبع امنیتی جاغوری که نه می خواهد نام از وی در خبر گرفته شود به رادیو پیام جوان می گوید، این دو مسافر جاغوری از سوی افراد وابسته به ملا کامران کوچی، ملا نصرت و ملا داروخان از فرماندهان طالبان مسلح در ولسوالی قره باغ گروگان گرفته شده اند. وی نیز مطالبه پول در بدل رهایی این دو نفر را تائید می کند .

 گروگان گیری در شاهراه کابل – قندهار و مخصوصا مسیر غزنی الی جاغوری در سال روان افزایش یافته که امسال ده ها مسافر در این مسیر از سوی طالبان مسلح ربوده شدند که تعداد از آنها در بدل پول هنگفت رها و تعداد هم به شهادت رسیدند.

 گزارش از عتیق الله پارسا – خبرنگار رادیو پیام جوان

۱۹ قوس ۱۳۹۴ مطابق ۱۰ دسامبر ۲۰۱۵ میلادی

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱۵ copy

«یک دقیقه وقت خود را وقف کنید، یک زندگی را نجات دهید.»

این یکی از شعارِ هایی بود که امروز دختران جاغوری طی یک نمایش دوچرخه یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *