سرخط خبرها
خانه / مطالب جديد ! / جام های رمضانی جاغوری با چهار قهرمانی به کارش پایان داد.

جام های رمضانی جاغوری با چهار قهرمانی به کارش پایان داد.

 

nawa

درست سال نود و پنج خورشیدی بود که تلفنم زنگ خورد؛ گوشی را برداشتم پشت خط اقای حسنی انگوری یکی از والیبالیست های مشهور جاغوری بود. پیشنهاد جلسه ای داشت و می گفت که باید جامی را در طول ماه رمضان برگزار کنیم. از طرحش استقبال کردم و قرار جلسه را گذاشتیم. در موعد مقرر اقای عبدالعلی حسنی پیشنهاد برگزاری جام والیبال تحت نام «جام والیبال رمضانی جاغوری» را داشت. از پیشنهادش استقبال شد و من و عده ای دیگر از دوستان مثل آقای صداقت، اقای نظری لوخک و چند تن دیگر از برداران اوتقل و داوود با هم نشتستیم و مقدمات کار را فراهم کردیم. در اوایل قرار بر این بود که این جام محلی تر باشد و شامل اوتقل و انگوری و اطراف آن باشد. لیستی از تیم ها آماده شد و بازی در فروشگاه موتر انگوری شروع شد. استقبال از این بازی ها بی نظیر بود و انبوه تماشاچیان با حضور و تشویق خویش انگیزه‌ای بیشتر برای والیبالیست ها می داد تا با تشنگی و گرسنگی ای که در این ماه مبارک داشتند، بیشتر تلاش کنند و بیشتر هیجان انگیزند. بازی های این جام ادامه داشت و کم کم پای تیم های دیگر کشیده شد. از سنگماشه گرفته تا داوود و بابه. هر سال با هیجان خاصی این بازی ها برگزار می شد و هزاران تماشاچی با حضور خویش بر رونق این بازیها می افزودند.

کم کم روزهای رمضان بلند می شد و گرمتر، روزهای نخستین جام والیبال رمضانی، خزان بود و آن روزها هم هوا سرد و هم روزها کوتاه بود. اما در سالهای بعد به تابستان افتاد و محل برگزاری جام از انگوری به اوتقل منتقل شد. آن زمانها بودند عده ای از متنفذین و سنتی ها که بازیکنان را به روزه خواری متهم می کردند، اگر چند این کارها حداقل در جلوی چشم مردم اتفاق نمی افتاد. این جام همچنان هر ساله برگزار می شد و در کنار جام بهاری سنگماشه، جام رمضانی ناوه انگوری از اهمیت خاص خودش برخوردار بود.

 تنها سالی که این تورنمنت برگزار نشد، سالی بود که گروهک تروریستی داعش فاجعه شهادت شهید تبسم و همرهانش را خلق کرده بودند. در ان سال و در آن هیاهو، برگزاری این جام به تعویق افتاد. امسال، تغییر دیگری نیز در این مورد رقم خورده است و آن اضافه شدن بازی های فوتسال به این تورنمنت است. قبلا تا جایی که یادم هست،‌ فوتسال در این برنامه نبود اما امسال فوتسال هم اضافه شده و این بر هیجان این بازی ها می افزاید. پر افتخار ترین تیم در این بازی ها به ترتیب امید داله بوده است. تا جایی که من اطلاع دارم بیشترین قهرمانی در این بازی ها نصیب این تیم مشهور جاغوری شده است. تیم هایی چون پاتو، انگوری و میهن داوود هم افتخاراتی داشته اند. امسال این بازیها تفاوت عمده ای با سالهای گذشته داشت.

 1- والیبال از فضای ازاد به داخل سالن منتقل شده بود و این نکته بسیار حایز اهمیت است.

 2- تیم نوپای شهید تبسم هم به جمع مدعیان پیوسته بود. تیم امید داله،‌ تیم نام اشنای والیبال جاغوری است. این تیم به همت جمعی از والیبال دوستان و جوانان هم فکر در سال هشتادوچهار ایجاد شد و از آن به بعد همیشه یک پای فینال بازیهای والیبال جاغوری بوده است. اما تیم شهید تبسم تیم نوپا و تازه تاسیسی است که به همت داوود فیاضی یکی از ورزش دوستان و جوانان بسیار فعال جاغوری جدیدا اغاز به فعالیت نموده و در سطح غزنی هم همیشه در بازیها حضور داشته است. در این تیم جوانان مستعد از سراسر جاغوری گرد هم جمع شده اند و در صورت تمرین و تداوم آن می تواند در سالهای آینده از تیم های بی رقیب منطقه به حساب اید. اما برای فعلا این تیم از نا هماهنگی و نا اشنایی بازیکن های آن رنج می برد. در صورت رفع این مشکل، تیم شهید تبسم از تیم های بزرگ و قهار جاغوری خواهد شد.

در بازی امسال دو تیم داله و شهید تبسم فینالیست شدند و در یک بازی تقریبا نا برابر،‌ این امید داله بود که با درخشش والیبالیست هایی چون مهدی سروش، انجنیر دنیا علی حسینی، عطاالله قاسمی و دیگر جوانانش بر رقیبش پیروز شود. بازی از همان اول بازی نابرابری بود. در حالی که در تیم رقیب یعنی شهید تبسم چهره های آشنا و نام آور والیبال جاغوری مانند: عصمت الله قره، زین الله داوود، محمدعلی ابخو، ذبیح سیاه زمین و مصطفای لومان حضور داشتند اما به خاطر هماهنگی بهتر و تاکتیک موثر تر رقیب، بازی را واگذار کردند. ستاره این بازی ها در دفاع روی تور روح الله سنگسوراخ و در خط حمله روح الله قاسمی و مصطفای لومان به شمار می رفتند.

بالاخره تیم امیدداله قهرمان، تیم شهید تبسم دوم و تیم شهدای تبقوس با شکست حریف خود تیم شهید هاشمی پاتو مقام سوم را از آن خود کردند. در بخش فوتسال این تیم شهید تبسم بود که با مدیریت آقای داوود فیاضی مقام نخست را از آن خود کرد.

۱۹۴۳۷۴۱۶_۱۷۵۰۲۱۴۷۳۱۹۳۵۳۱۲_۹۰۸۵۸۸۹۶۲۴۵۲۳۵۸۸۷۸_n

همچنان بازی فاینل جام رمضانی غجور که با اشتراک ۲۵ تیم از سراسر جاغوری در صالون ورزشی بازار غجور برگزار گردیده بود دیروز (چهارشنبه ۷ سرطان ۹۶) با نتیجه  ۵-۴ به نفع آبی پوشان عدالت مرکز به پایان رسید.و این تیم قهرمان این جام شد و تیم آبی های آسمانی (بوسعید) دوم، نوجوانان سه پایه سوم و تیم شاهین علی سعید به مقام چهارم دست یافت.

۱۹۴۳۷۴۸۹_۱۹۳۴۴۰۹۱۵۳۴۴۹۸۱۵_۲۴۲۷۳۵۶۳۲۰۱۶۷۱۶۴۱۱۳_n

قابل یاد آوری است که جام شهید محمد رضا که در زون غربی جاغوری در منطقه بابه راه اندازی گردیده بود با قهرمانی تیم اولب آب و نایب قهرمانی طلوع ناوه به پایان رسید. 

برای ورزش و ورزشدوستان جاغوری آرزوی بهروزی و موفقیت بیشتر دارم.

گزارش: ح م ا

رادیو پیام جوان – ۸ سرطان ۹۶

درباره ی admin

همچنین ببینید

us-au

کاخ سفید، میزبان نخست وزیر استرالیا در این ماه خواهد بود

مالکولم ترنبال، نخست وزیر استرالیا در ماه جاری از کاخ سفید بازدید خواهد کرد. در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *