خانه / مهاجرت / نگرانی دولت استرالیا از شیوه های جدید قاچاق انسان

نگرانی دولت استرالیا از شیوه های جدید قاچاق انسان

au

مقامات دولت استرالیا میگویند که قاچاقچیان انسان، برای انتقال غیر قانونی مهاجران در خاک آن کشور از قایق های کوچک که کمتر قابل تشخیص است و از مسیرهای دریایی خطرناک استفاده می کنند.

وزارت مهاجرت استرالیا این روش جدید قاچاق انسان را خطیر خوانده و تاکید داشته است که نیروی حفاظت از مرزی استرالیا باید با تجهیزات بهتر برای جلوگیری از این مشکل آماده شوند. از سال ۲۰۱۶ تا هنوز، ۳۱ قایق حامل ۷۷۱ مهاجر غیر قانونی از آب های آن کشور برگشت داده شده اند. اما برگشت اجباری قایق های حامل پناهجویان از سوی دولت استرالیا، با انتقاد های سازمان عفوبین الملل و دیدبان حقوق بشر مواجه شده است. هم چنان این سازمان ها، اخیرا از دولت استرالیا خواسته است که مهاجران اردوگاه های نارو و مانوس را از قید، رها کرده و به خاک استرالیا انتقال دهد.

در همین حال، سیاست های سخت گیرانه مهاجرتی دولت استرلیا منجر به تضاد میان گروه های مختلف آن کشور شده است. گروهی از آنان طرفدار آن است که مهاجران باید در استرالیا اسکان داده شوند؛ اماه عده ی هم مخالف این موضوع اند که باعث اعتراضات شدید در آن کشور شده و پولیس، درگیری های اخیر میان ملی گرایان راست گرا و معترضان نژاد پرست را، در جاده های ملبورن، با اسپری مُرج پراگنده ساخت. گروه های درگیر، با شعار های مخالف، در جاده ها ریخته بودند. پولیس، از داشتن سلاح و چاقو در میان گروه های درگیر خبر داده است.

منابع:

http://www.dailytelegraph.com.au/news/national/people-smugglers-using-dangerous-new-tactic-border-protection-warns/news-story/070bd854126024dcb63078caaff63fe4

http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/immigration/peoplesmugglers-downsize-in-bid-to-beat-asylum-barricade/news-story/149610b3f255ea7167817407bed7b0b6

http://www.ndtv.com/world-news/australian-police-use-pepper-spray-to-stop-clashes-at-anti-immigration-rally-1716702

http://jakartaglobe.id/asia-pacific/australian-police-use-pepper-spray-stop-clashes-anti-immigration-rally/

درباره ی admin

همچنین ببینید

wire-2270616-1518326072-845_634x421

استرالیا نیروی مرزی اش را با کشتی لایمستون تقویت کرده است

نیروی مرزی استرالیا توانایی های دریایی خود را در جنوب آن کشور با راه اندازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *