سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / شست هزار کارگر مهاجر پس از قوانین جدید کار از تایلند فرار کردہ اند.

شست هزار کارگر مهاجر پس از قوانین جدید کار از تایلند فرار کردہ اند.

۸۸dbb101505648a690eb297459107e04_18

پس از سرکوب کردن کارگران خارجی توسط دولت تایلند، کارگران به میانمار و دیگر کشورها باز می گردند. قوانین جدید کار توسط دولت تایلند، باعث ترس و حراس میان مهاجران شده و ده هزار کارگر مهاجر، از این کشور فرار کرده اند. اکثر این مهاجران کارگر، از میانمار می باشند. قانون جدید کار توسط دولت تایلند، جریمه های سنگین را در خصوص استخدام کارگران غیر قانونی، بر کارگر و کارفرما وضع کرده است.

این در حالی است که یک سازمان غیر دولتی کار می گوید که تایلند با خروج کارگران مهاجر، با بحران نیروی کاری مواجه خواهد شد. این سازمان می گوید: “اگر هرچه زودتر، اقدامات لازم برای کمک به قانونی کردن حدود ۲ میلیون کارگر مهاجر را پس از تصویب یک قانون جدید کار که مجازات سخت تر برای کارفرمایان را اعمال می کند، روی دست نگیرد، بحران نیروی کار دامن گیر آن کشور خواهد شد. آقای سامپونگ سرکائو، مدیر شبکه حقوقی حقوق کار، نیز گفته است که حدود ۳۰ هزار کارگر از میانمار و ۳ هزار کارگر از کامبوج در هفته گذشته بر اساس گزارش های نظارتی، تایلند را ترک کرده اند. او گفته است: اگر دولت برای کمک به این مهاجران غیرقانونی برای ارائه مستندات مناسب تلاش نکند، حدود ۱۰۰ هزار نفر دگر نیز ممکن است این هفته، تایلند را ترک کنند”.

منابع:

http://www.aljazeera.com/news/2017/07/thailand-60000-workers-flee-labour-laws-170703065936362.html

http://www.straitstimes.com/asia/se-asia/thailand-faces-labour-crisis-over-migrant-workers-exodus?&utm_source=facebook&utm_medium=social-media&utm_campaign=addtoany

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۴۷۰۱۱۰۸C-15F7-4EAE-955F-31E1EB981596

رسیدن افراد غیرقانونی توسط قایق به استرالیا، صحت ندارد

روزنامه آنلاین “سینهالا” خبر جعلی در مورد قایق حامل از افراد غیرقانونی به استرالیا خبر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *