سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / خط مشی پناهندگی و سوءاستفاده استرالیا از پناهجویان دوباره محکوم شد.

خط مشی پناهندگی و سوءاستفاده استرالیا از پناهجویان دوباره محکوم شد.

۲۰۱۷-۰۱-australia-asia-nauru-manus-refugees

آژانسهاى پشتیبانی از پناهندگان استرالیا می گوید که بررسى و درخواست تجدید نظر پرونده پناهجویانى که درخواست ویزاى آنها توسط وزارت مهاجرت پذیرفته نشده، در سال ۲۰۱۹ برای شان وقت داده داده شده است؛ به همین دلیل، در حال حاضر صدها پناهجو بدون حق اشتغال و عدم دسترسی به  امیتازات رفاهی- شهروندی در استرالیا بسر میبرند. 

دولت استرالیا از سال ۲۰۱۲ تا اکنون، صدها پناهجو را به پاپوآ گینه نو و جزایر نائورو منتقل کرده است. ریچارد جانسون، نماینده استرالیا در مورد مسائل مربوط به مهاجرت، درماه گذشته، موضوع کنترول اردوگاه نارو و مانوس را از سوی دولت استرلیا رد کرد و گفت که این مراکز توسط مقامات نارو اداره می شود. اما سازمان ملل در یافته های جدید خود گفته است که اداره و پردازش اردوگاه های نارو و مانوس در دست دولت استرالیا و شرکت پیمان کار شان است که همه این پناهجویان توسط هواپیماهای همین شرکت در این مکان منتقل شده اند. 

در همین حال، کمیته سازمان ملل در یافته های خود از قرار گرفتن پناهجویان در معرض خشونت، تلاش های خودکشی و دسترسی محدود به خدمات بهداشتی و صحی را نیز یاد آوری کرده و از دولت استرالیا انتقاد کرده است. کمیته سازمان ملل هم چنان از دولت استرالیا درخواست کرده است تا ادعاهای پناهندگی در خارج از مرز و مراکز پردازش منطقه ای را متوقف کند. طبق روال کمیته جدید، استرالیا اکنون ۱۸ ماه برای پاسخگویی و توصیه های خود عمل می کند که این مدت خیلی طولانی است و دولت استرالیا باید زودتر عمل کند.

منابع:

https://www.hrw.org/news/2017/06/29/australias-abusive-asylum-policy-rebuked-again

https://www.hrw.org/news/2017/06/29/australias-abusive-asylum-policy-rebuked-again

http://www.perthnow.com.au/news/western-australia/visa-applications-refused-refugees-in-wa-stuck-in-ultimate-catch22/news-story/164f38edf7fc1f89b467e813918a2adb  

درباره ی admin

همچنین ببینید

Manus - USA

۵۰ پناهجوی دیگر از اردوگاههای مانوس و نائورو در هفته های آینده وارد آمریکا می‌‍شوند

براساس توافقی که سال گذشته میان استرالیا و رئیس جمهوری سابق آمریکا، امضا شد، قرار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *