سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / مقامات دولت اندونزی از دولت مالزیا خواسته اند که سرکوب کارگران مهاجرغیر قانونی را متوقف کند.

مقامات دولت اندونزی از دولت مالزیا خواسته اند که سرکوب کارگران مهاجرغیر قانونی را متوقف کند.

PG05_010717__c2323330_1779_937

مقامات دولت اندونزی از دولت مالزیا خواسته اند که سرکوب کارگران مهاجرغیر قانونی را متوقف کند و برنامه های جدید برای آنان ارائه کند. وزیر کار اندونیزیا گفته است که با توجه به تعداد زیادی از کارگران غیر قانونی مهاجر در مالزی، از جمله کسانی که از اندونزیا هستند، یافتن راه حل برای مشکلات شان، ضروری است. مقامات دولت اندونیزیا هم چنان خواهان گسترش برنامه های جدید در خصوص مشکلات کارگران غیر قانونی در مالزیا شده اند.
وزارت کار اندونزیا، یک تیم افسران خود را به کوالالامپور برای بحث در مورد درخواست آن کشور برای تمدید برنامه های بازنشستگی در جلسه غیر رسمی ارسال خواهد کرد. دو کشور، در این جلسه برای بحث در مورد مسائل مختلف، و در حاشیه آن در مورد حفاظت از کارگران مهاجر اندونزیا در مالزی، بحث و گفتگو خواهند کرد. وزیرکار اندونیزیا اظهار داشته است که در این جلسه شرکت خواهد کرد تا مشکلاتی را که حدود ۱٫۳ میلیون کارگر غیر قانونی اندونزی در مالزی با آن مواجه هستند، حل کند.
این در حالی است که روزنامه های مالیزیا از موجودیت حدود ۳۰۰،۰۰۰ کودک بی خانمان در مالزی خبر داده اند. این کودکان از تحصیل و درمان پزشکی و سایر خدمات محروم هستند و دولت مالزى به دلایل مختلف نمیخواهد به آنها تابعیت این کشور را بدهد. اگر راه حل برای مشکلات این اطفال در نظر گرفته نشود، نسل های آینده شان نیز آسیب پذیر خواهند شد!

منابع:

http://www.thesundaily.my/news/2017/07/09/stop-crackdown-illegal-migrant-workers-indonesia

https://www.malaysiakini.com/news/387600

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۰FA6E050-12D0-4953-BA9F-0BE4BAA38706

نیروی مرزی استرالیا ۳۳ قایق قاچاق انسان را در پنج سال گذشته متوقف کرده است.

دولت استرالیا از آغاز حکومت تونی ابوت تا حال، ۳۳ قایق حامل مهاجران غیرقانونی را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *