سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / تاسف نخست وزیر استرالیا از مرگ مهاجر بازداشت شده در اردوگاه ساحلی آن کشور!

تاسف نخست وزیر استرالیا از مرگ مهاجر بازداشت شده در اردوگاه ساحلی آن کشور!

۶۷۷۶۰۸۴-۳x2-940x627

مالکوم ترنبال نخست وزیر استرالیا مرگ یک پناهنده در جزیره مانوس را تاسفبارعنوان کرده است، اما اصرار دارد که دولت استرالیا بازداشت مهاجران را در خارج از ساحل، رها نخواهد کرد. وی به نماینده های مجلس استرالیا گفته است که دولت و مردم استرالیا در حفاظت از مرز ها، هم چنان یکپارگی شان را حفظ خواهند کرد؛ تا قاپاقچیان انسان نتوانند به اعمال خود دست یابند.

در همین حال، نخست وزیر استرالیا گفته است: ” اداره دونالد ترامپ به توافق اسکان مجدد پناهجویان نائورو و مانوس در آمریکا اهمیت نمیدهد”. در تماس تلفنی که دونالدترامپ و مالکولم ترنبال در خصوص توافق پذیرش ۱۲۵۰ پناهجوی دربند اردوگاه های نائورو و مانوس داشتند، باعث ناراحتی طرفین شد. یک پناهجو که همراه با فامل و پسر هفت ساله اش در نائورو به سر می برند، گفته است که از رفتن به ایالات متحده ناامید شده است. توافق اسکان مجدد پناهجویان آمریکای مرکزی به استرالیا هم چنان به حالت تعلیق است.

این در حالی است که دولت استرالیا در خصوص سیاست های سخت گیرانه مهاجرتی اش بار مورد انتقاد قرار گرفته است. منتقدان گفته اند که صدها پناهجو، از اثر بازداشت نیروی مرزی و انتقال در مراکز مهاجران تا هنوز دچار آسیب های روحی و جسمی شده اند. اخیرا دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا نیز استرالیا را در برابر مهاجران خشین تر از دولت خودش گفته است.

منابع:

https://thewest.com.au/politics/we-all-regret-refugees-death-turnbull-ng-s-1757406

http://edition.cnn.com/2017/08/07/asia/trump-turnbull-australia-refugees/index.html

درباره ی admin

همچنین ببینید

B16A342F-9F97-432C-901F-A305CCAD8AAA

دولت استرالیا بازداشتگاه پناهجویان در جزیره کریسمس را بسته است

پس از ۱۰ سال دولت فدرال استرالیا تعطیلی مرکز بازداشتگاهی ویژه نگهداری از پناهجویان در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *