سرخط خبرها
خانه / اخبار / ماهنامه پیام جوان به جمع مطبوعات کشور پیوست

ماهنامه پیام جوان به جمع مطبوعات کشور پیوست

 مژده به هموطنان عزیز و گرامی !

برادران و خواهران ، مدیران ، اساتید ، محصلان ، متعلمان ، فرهنگیان ، تحصیل کرده های و تمام اقشار مردم !

ماهنامه پیام جوان، نشریه ی جتماعی ، سیاسی  ، فرهنگی به جمع مطبوعات کشور پیوست .

 شماره اول و دوم اش موفقانه از چاپ بر آمد و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است

این نشریه؛ آزاد ، مستقل و غیر وابسته بوده به هیچ جناح و ارگان ، حزب و انجمن وابستگی ندارد .

تلاش و کوشش بر اینست که از طریق این ماهنامه کمی و کاستی های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی را شناسائی و راه حل مناسب با تشریک مساعی ملت بزرگوار و عزتمند ، پیدا نمائیم

 پیام جوان را وسیله ی گفتمان قرار داده و ارزش های مشترک ملی ، مردمی را پیدا و از آن دفاع نمائیم و با این آرمان و آرزو قدم برداشته ایم .

 شماره اول ماهنامه پیام جوان با عناوین : سخن نخست ، وضعیت رسانه ها در افغانستان غزنی و جاغوری ، دشواری های سفر به استرالیا ، جاغوری  دریک نگاه ، گزارش ویژه از تجلیل هشت ثور 1392 در جاغوری ، غزنی 2013 ، حکومت داری خوب ، موقعیت و ساختمان جغرافیایی افغانستان ، مسایل مذهبی ، اخلاق اسلامی ، گزارش های دینی و مذهبی ، ورزشی ، معارف ، اقتصادی و … خدمت علاقه مندان پیشکش گردید .

 و نیز شماره دوم ماهنامه پیام جوان با عناوین : سخن نخست ، گشایش دفتر طالبان- دیدگاه ها و پیامد ها ، امنیت در جاغوری، انتقال قدرت پایان یافت ، سفر تفریحی و معرفی یکی از مناطق جاغوری ، جاغوری در یک نگاه (2) ، شخصیت و مقام زن در اسلام ، در چه فکر باشیم ، حکومت داری خوب (2) ، حدود کنونی افغانستان ، نگاه گذرا به وضعیت معارف در جاغوری ، خطاب بلخی به وکیلان وطن به مناسبت بیست و چهارم ماه سرطان سالروز شهادت علامه بلخی ، ماه رمضان فرصتی برای توانمند کردن جان ، اخلاق اسلامی ، داستان وکلای مردم جاغوری و غزنی ، گزیده اخبار جاغوری در ماه جوزا که شامل موضوعات  مختلف می گردد .

موفقانه از چاپ بر آمده و به دست رس علاقه مندان قرار گرفته است .

 جا دارد از دوستان گرانقدم که از ابتدا تا حالا با این ماهنامه  همکاری های مادی و معنوی کرده است تشکری نماییم

مخصوصا از دوستان فرهیخته و فرهنگی دوستم ، عالی جنابان : محترم  بسم الله تابان ، محترم زکی دریابی – صاحب امتیاز و مدیر مسؤول روزنامه اطلاعات روز ، محترم صمیم صالحی دیزاینر که در ابتدا زحمت قالب ماهنامه را کشیده است ، و باقی دوستان

نویسندگان محترم  آقایان : جناب استاد دکتر حفیظ شریعتی  سحر  ، جناب استاد عبدالرحیم رضوانی ، جناب استاد محمد الله شمس ، محترم  محمد حسین عرفانی ، محترم محمد حنیف احسانی ،  محترم رحمت الله شارح ، محترم عبدالله سجادی ، محترم حمید محمدی ، وهمکاران زحمتکشم در رادیو پیام جوان که برای پر بار شدن ماهنامه پیام جوان نهایت تلاش کردن و زحمت کشیدند از همه شان سپاس گذارم .

راستش خیلی دلم آدم می خواهد کار های فرهنگی در جاغوری ، مناطق مرکزی و حتی در سطح افغانستان انجام بدهد ولی این توانایی را در وجود خودم نه می بینم ،یعنی از خودم بعید میدانم چون دستم به دهنم نه می رسد !

 شاید باور نکنید استعداد های نخفته ، مفکره های که در این دیار است  اگر دست شان گرفته شود به قول معروف کوه را کاه می کنند ! که متاسفانه تا حالا کسی نبوده تا زمینه را برای این استعداد های فراهم نماید.

بعضی وقت با خودم می گویم کاش من هم مثل باقی عزیزان  بیرون از منطقه و کشور بودم  شاید میتوانستم دست  استعداد های که می خواهند کار های خیلی بزرگ را انجام دهند ، بگیرم . استعداد ها و رویا های که مثل کابوس مانده است ، رویا های که سخت در انتظار است تا بهانه ی برای بر آورده شدن آن فراهم گردد .

ولی این کاش های من شاید کاش باقی بماند چون باخودم عهد کردم  تا اخرین نفس هایم در این کشور خراب شده شانه بدهم و در زادگاهم باقی مانده با تمام مشکلات دست و پنجه نرم کنم

تلاش می کنم  هیچ وقت فرار را بر قرار ترجع ندهم . اما بعضی وقت ها می خواهم دل را به دریا زده خودم را  آن طرف ها برسانم تا شاید 10 دالر زمینه را برای همین جوانان با استعداد فراهم کنم و برای انعکاس استعداد و رویا های شان زمینه سازی نماییم . اما…….

راستی ! وب سایت نو رادیو و ماهنامه پیام جوان چطور است ؟ این وب سایت جدیدا ساخته شده  که در همین روز های نزدیک رسما کارش شروع خواهد شد .

تلاشم بر این است تا نشرات رادیو پیام جوان از طریق این سایت به صورت زنده در سراسر این کوره خاکی ، و این طریق صدای مردم جاغوری  به گوش جهانیان رسانده شود که یکی از آرزو های دیرینه بنده بوده اما مشکلات و بنود امکانات تا حال مانع برآورده شدن این رویاهایم گردیده است .

خیرین و آگاهان جامعه !

هرگاه در کار های نیک دست همدگر را بگریم جامعه از فقر نجات پیدا خواهد کرد . انسانهای آگاه و متعهد جامعه می دانند که امروز زمان آن رسیده تا دست جوانان و نسل نو وطن را بگریم و در باز سازی اندیشه های جدید نسل بشری مسئولانه گام برداریم اگر ما به اندیشه های نوجوانان ارج قایل نشویم و در همکاری با آنان همت ننگماریم منتظر دیگران نشستن وقت تلف کردن است .

یک عمر در انتظار دیگران بودیم تا ما را از بودن به سوی شدن سوق دهد ، چون آنها را مسئول می پنداشتیم بی خبر از آن که او نیز به ما چشم دوخته و ما نیز منحیث عضو جامعه رسالت و مسوولیت داریم .

از آن جای که رادیو و ماهنامه پیام جوان یک رسانه آزاد و مستقل می باشد تا حالا از سرمایه شخصی صاحب امتیاز و اعلانات تجاری به کار خود ادامه داده اما این رسانه ی نو پا سخت به کمک و همکاری نیاز دارد .

از یکایک شما عزیزان، دلسوزان، آگاه  استدعا می کنم که در این مسیر که راه وقار ، عزت و سربلندی همگان است ما را کمک فکری ، معنوی و اقتصادی نمائید . که بعید از لطف تان نه خواهد بود

ارادت مند تان مومن زاده – کابل

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

us-au

کاخ سفید، میزبان نخست وزیر استرالیا در این ماه خواهد بود

مالکولم ترنبال، نخست وزیر استرالیا در ماه جاری از کاخ سفید بازدید خواهد کرد. در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *