سرخط خبرها
خانه / جاغوري / کتابخانه مادر در لیسه دخترانه لومان افتتاح شد.

کتابخانه مادر در لیسه دخترانه لومان افتتاح شد.

Mother's liberary

با انکه کتاب و کتاب خوانی مثل خیلی از کار های دیگر فرهنگی و هنری در جاغوری غریب است، اما بازهم خبر خوش در مورد فرهنگ و هنر جاغوری اینکه کتابخانه مادر امروز ( چهار شنبه ۱۶ سنبله ۹۶ ) در لیسه دخترانه لومان جاغوری افتتاح شد .
این کتابخانه از سوی انجمن دانشجویی «دید نو» با همکاری مهاجرین و خیرین منطقه ایجاد گریده است و در حال حاضر در این کتابخانه کتب درسی، علمی، تاریخ، دینی و روانشناسی موجود می باشد.
در مراسمی که به مناسبت افتتاح این کتاب خانه در داخل محوطه ساختمان سابق این مکتب برگزار شده بود، گفته شد که به زودی کتاب‌های بیشتری جهت غنامندی آن، به این کتابخانه افزوده می شود.
این کتابخانه در حالی در مکتب دخترانه لومان افتتاح می شود که در جاغوری تا هنوز فرهنگ کتابخوانی جا نیفتاده و کتابخانه های این منطقه عموما بدون استفاده اند.

Mother's liberary1
در حاشیه مراسم افتتاح:
۱ – قبل از افتتاح حرف های پر زرق و برق در مورد کتابخانه گفته شد اما کتاب خانه آنطوری که وانمود می شد، کتاب نداشت.
۲ – مراسمی که به مناسبت افتتاح این کتاب خانه در داخل محوطه ساختمان سابق لیسه دخترانه لومان در نظر گرفته شده بود، یک برنامه کاملا تکراری بود و صورت جلسه یا آجندای آن اصلا تنوع نداشت. تمام برنامه را سخنرانی های طولانی در بر گرفت و متاسفانه تمامی سخنها را چهره‌های تکراری جاغوری ایراد کردند و به صورت طبیعی سخن جدیدی گفته نشد!
۳ – آنچه در بین کتابها بیشتر جلب توجه می کرد، وجود دهها جلد توضیح المسایل بود!
۴ – به جز چند کتاب محدود، ظاهرا کتاب ها از کتاب فروشی ها کابل تهیه به صورت رایگان جمع آوری شده بود. ( کتاب هایی که در کتاب فروشی ها فروش ندارد و یا هم از فروش باز مانده است.)
۵ – با آنکه کتاب و کتاب خوانی در جاغوری خیلی غریب است اما، ما از نفس کار و این اقدام نیک و بجا حمایت می کنیم از طرفی امیدواریم که آنچه امروز دیدیم این کتاب خانه این طور غریب نماند.

رادیو پیام جوان – ۱۵ سنبله ۹۶ – جاغوری 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱۵ copy

«یک دقیقه وقت خود را وقف کنید، یک زندگی را نجات دهید.»

این یکی از شعارِ هایی بود که امروز دختران جاغوری طی یک نمایش دوچرخه یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *