سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / استرالیا و سریلانکا همکاری در توقف قاچاق انسان را تقویت می کنند

استرالیا و سریلانکا همکاری در توقف قاچاق انسان را تقویت می کنند

Aus09062017

استرالیا و سریلانکا از طریق امضای تفاهمنامه در خصوص توقف قاچاق انسان، فعالیت های مشترک شان را آغاز کرده اند. مقامات هردو کشور گفته اند که اشتراک گذاری اطلاعات دقیق در روش های ردیابی قاچاق انسان را برای توقف فعالیت های غیر قانونی، راه اندازی می کنند. این تفاهمنامه، طی یک مراسم میان کانبرا و سریلانکا امضا شد. مقامات استرالیا گفته اند که در همکاری با شرکای بین المللی، از جمله سریلانکا که بخش مهمی از رویکرد چند لایه ای پالیسی استرالیا در مبارزه با قاچاق انسان و جلوگیری از خطرات ناشی از فعالیت های آنها در انتقال غیر قانونی مهاجران توسط قایق به استرالیا است، همکاری خواهد کرد. آنان هم چنان گفته اند که عملیات حاکمیت مرزها در سال ۲۰۱۳ آغاز شد، اما این تلاش ها در مبارزه با قاچاق مواد منفجره و وسایر فعالیت های غیر قانونی، شکست خورد. آنان تاکید کرده اند که این تفاهم نامه همکاری بیشتر میان دو کشور را در زمینه مبارزه با قاچاق انسان، توقف کالاهای غیرقانونی و سایر جرایم، تقویت می کند.

این در حالی است که دولت استرالیا غرامت سنگین را که مبلغ ۷۰ میلوین دالر است، به بیش از ۱۴۰۰ مهاجر غیر قانونی میدهد که توسط قایق های چاقاق به آن کشور رفته اند. داگاه عالی ویکتوریا، بعد از شکایت ۱۳۴۶ تن از مهاجر در بند اردوگاه مانوس و نائورو، حکم پراداخت غرامت به پناهجویان را صادر کرده است. بازداشت شدگان می گویند که این مبلغ، برای آنان کافی نیست؛ اما کامرون ماکاولای قاضی دادگاه وکتوریا می گوید که پرداخت این مبلغ، کافی است.

شرایط این اردوگاه‌ها با انتقاد شدید مدافعان حقوق پناهجویان در استرالیا و خارج از آن کشور مواجه بوده و سازمان ملل نیز وضعیت آنها را قابل قبول ندانسته است. به گفته منتقدان، اقامت طولانی در این اردوگاه‌ها به سلامت روانی پناهجویان آسیب زده است.

روری ولش، مسئول شرکت حقوقی گاردن سلتار، گفته است که قبل از اینکه اردوگاه در پایان ماه اکتبر سال جاری بسته شود، پول مهاجران باید توزیع گردد. وی گفته است که این بهترین راه حل است؛ اما دولت استرالیا دگرمسولیت مراقبت مهاجران را ندارد.

منابع:

http://newsroom.border.gov.au/releases/australia-and-sri-lanka-reinforce-cooperation-on-counter-people-smuggling

http://www.colombopage.com/archive_17B/Sep06_1504717172CH.php

https://thewest.com.au/news/australia/1400-asylum-seekers-on-manus-to-share-in-70m-compo-ng-b88591413z

https://www.dailysabah.com/asia/2017/09/06/detained-asylum-seekers-awarded-56m-in-largest-australian-class-action-settlement

http://www.straitstimes.com/asia/australianz/asylum-detainees-awarded-a70-mn-in-australias-largest-human-rights-class-action

https://www.voanews.com/a/australian-court-approves-settlement-of-lawsuit-with-detained-refugees/4017209.html

https://www.telesurtv.net/english/news/Australia-Ordered-to-Pay-Refugees-in-Historic-Settlement-20170906-0029.html

 

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *