سرخط خبرها
خانه / جاغوري / جاده سنگشانده – چوب و بدره زار به اسم شهید مرتضی رضایی نامگذاری شد.

جاده سنگشانده – چوب و بدره زار به اسم شهید مرتضی رضایی نامگذاری شد.

۱ copy

به مناسبت چهلومین روز شهدات شهید مرتضی رضایی جاده ۵ کیلومتری سنگشانده الی منطقه چوب و بدره زار- از مناطق مرکزی ولسوالی جاغوری- به اسم این شهید نامگذاری شد.
آقای محمد فاضل وفا یکی از بستگان شهید مرتضی رضایی طی گفتگویی به رادیو پیام جوان می گوید: دیروز جمعه ۱۶ سنبله ۹۶ بزرگان، جوانان و منتفذین مناطق سنگشانده، سرتاله و چوب و بدره زار جاده ۵ کیلو متری سنگشانده – چوب و بدره زار به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید مرتضی رضایی به نام این شهید نامگذاری کردند. این جاده فرعی بازار سنگشانده و منطقه سرتاله را به قریه چوب بدره زار وصل می کند. لازم به تذکر است که این جاده جدیدا از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات به به شکل نمبر دو ساخته شده است.

۲ copy
آقای فاضل وفا می گوید: کار قانونی نامگذاری این جاده در حال طی مراحل است و تابلوی جدید -که نشان شاروالی نیز در آن درج می باشد- به زودی به جای تابلوی فعلی نصب خواهند شد.
شهید مرتضی رضایی جوان شجاع و دلیراز منطقه سنگشانده جاغوری است که در صفوف قطعه ۴۴۴ عملیات های خاص وزارت داخله کشور ایفای وظیفه می کرد.  این شهید بزگوار چهل روز پیش شجاعانه در دفاع از وطن به تاریخ ۱۱ اسد ۹۶ در ولایت ارزگان از سوی دشمنان مردم افغانستان به شهادت رسید.
این دومین جاده است که طی چند روز آخیر در جاغوری نامگذاری می گردد.
جاده سنگماشه – مالستان از سوی طلاب جاغوری به تاریخ ۲ سنبله ۹۶ به اسم ایت الله مدرس خربید نامگذاری شد که در مورد آن مطالب متعدد در همین صفحه به نشر رسید.

رادیو پیام جوان – ۱۸ سنبله ۹۶

درباره ی admin

همچنین ببینید

۱۵ copy

«یک دقیقه وقت خود را وقف کنید، یک زندگی را نجات دهید.»

این یکی از شعارِ هایی بود که امروز دختران جاغوری طی یک نمایش دوچرخه یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *