سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / نگرانی مدافعان پناهندگان از مهلت اکتبر برای درخواست ویزای پناهجویان در استرالیا.

نگرانی مدافعان پناهندگان از مهلت اکتبر برای درخواست ویزای پناهجویان در استرالیا.

rally_7

مدافعان پناهندگان استرالیا، نگران سرنوشت بیش از ۱۰۰۰ تن پناهجویانی هستند که درخواستی ویزای حفاظت موقت خود را به مقامات مهاجرت ارائه نکرده اند. مدافعان پناهندگان استرالیا گفته اند که شرایط در حال تغییر است.

دولت استرالیا پناهجویان را تا ۱ اکتبر سال جاری به طور رسمی وقت داده بود که برای ویزای حفاظت، درخواست کنند. صدها مهاجر که از ماه آگست ۲۰۱۲ با قایق وارد استرالیا شدند، واجد شرایط درخواست این ویزا دانسته شدند که تعدادی از آنها تا هنوز این در خواستی را به اداره مهاجرت، نداده اند. در آمار مهاجرت و حفاظت از مرزهای استرالیا آمده است که ۱۵۰۰ نفر هنوز برنامه های در خواستی خود را ارائه نداده اند. دیویدمن، مدیر اجرایی اداره مهاجرت گفته است که یکی از دلایلی که بعضی ها هنوز برای در خواست اقدم نکرده اند، هراس از زندگی در کشور های شان مانند افغانستان، عراق، سوریه و روهینگیا در میانمار می باشد.

این در حالی است که دادگاه عالی استرالیا به ادعای خانواده های که توسط قایق به استرالیا میرفتند در جزیره کرسمس، قایق حامل آنان واژگون شده و ۵۰ تن از میان آنان جان های شان را از دست دادند، جواب رد داده است! اعضای این خانواده ها در دادگاه شکایت کرده بودند که نیروی مرزی برای نجات آنان تلاش نکرده اند؛ زیرا هنگامی که قایق آنان دچار حادثه شد، ناوشکن های نجات در ساحه نبوده است. اما دادگاه عالی بللو گفته است که مقامات مرزی، این حادثه را بدرستی بررسی کرده اند. این دادگاه هم چنان گفته است که نیروی مرزی، مسولیت نجات آن عده از مهاجران را که با قایق می آیند، ندارد.

منابع:

http://www.sbs.com.au/news/article/2017/09/13/october-deadline-looms-asylum-seeker-visa-applications

http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/christmas-island-asylumseeker-tragedy-handled-properly-by-border-authorities-court-finds/news-story/b6fc28c00cd829001d2b437dacbe715b

http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/immigration/asylum-families-lose-christmas-island-boat-rescue-suit/news-story/e3206023220b2f6a69d1d4519ffe18a4

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *