سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / یک قاچاق چی انسان که از اندونیزی به استرالیا قایق حامل پناهجویان غیر قانونی را انتقال میداد، زندانی شد.

یک قاچاق چی انسان که از اندونیزی به استرالیا قایق حامل پناهجویان غیر قانونی را انتقال میداد، زندانی شد.

۵۵۷۳۸f786173564471f010409a47f24d

دادستانان گفته اند که یک قاچاقچی نیپالی هنگام سازماندهی انتقال یک قایق حامل پناهجویان غیر قانونی از اندونزی به استرالیا که در ماه جنوری سال جاری دست گیر شده بود، به پنج سال و ۱۰ ماه زندان محکوم شده است. آلیف در ماه جنوری سال جاری توسط افسران و مقامات مهاجرت از خانه ای در مکاسار اندونیزی دستگیر شد.  وی با یک قاچاقچی تماس برقرار کرد تا یک قایق به برای انتقال غیر قانونی پناهجویان، داروین آماده سازد، که توسط نیروی استرالیا مورد پیگرد قرار گرفت. وی در روز چهارشنبه در دادگاه مکاسار، به پنج سال و ۱۰ ماه زندان و جریمه نقدی ۸۰۰۰ دلار محکوم شد. دادستان آدریان خواسته است که او را باید به هشت سال زندان محکوم کند. آدریان گفته است که این شخص، در بدل ۴۰۰۰ – ۱۲۰۰۰ دالر افراد غیرقانونی را از اندونیزی به استرالیا انتقال داده است. پولیس گفته است که او هزاران دالر برای این کار از پناهجویان پول دریافت کرده است.

این در حالی است که  بیش از ۴۰۰۰ مهاجر میان سال های ۲۰۱۶-۲۰۱۷ از حقوق شهروندی در استرالیا محروم شده اند. آخرین آمار ادره مهاجرت نشان می دهد که درخواست شهروندی بیش از ۴،۰۰۰ مهاجر را در سال گذشته رد کرده است که تقریبا نیمی از آنها آزمون شهروندی را سپری نتوانسته اند. اداره مهاجرت استرالیا هم چنان گفته است که از میان ۱۸۶۶  مهاجر که آزمون شهروندی را در سال های ۲۰۱۶-۲۰۱۷ سپری نتوانسته، ۱۷۵۹ تن آنان بیش از سه بار در این آزمون شکست خورده اند. بقیه مهاجران به دلایل مختلف از جمله دخالت در سازمان های افراطی، از حق شهروندی محروم شده اند.

تغیرات در قوانین شهروندی استرالیا توسط وزیر مهاجرت آن کشور که در ۲۰ اپریل سال جاری به وجود آمد، و در مجلس سنای آن کشور به شکست مواجه شد. اما پیتر داتون وزیر مهاجرت استرالیا گفته است در این لایحه مطابق به منافع ملی کشورش تجدید نظر می کند.

 منابع:

http://www.news.com.au/world/asia/nepalese-people-smuggler-jailed-for-trying-to-organise-asylum-seeker-boat-from-indonesia-to-australia/news-story/f2cbd382629d04bc3289d570c2ef8d13

http://www.sbs.com.au/yourlanguage/hindi/en/article/2017/10/23/more-4000-migrants-refused-australian-citizenship-2016-17

 

 

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۵۰۲A15A2-54D0-4455-8536-1B85690950A3

تعدادی از مهاجران غیرقانونی اندونزی در مالزی دست گیر شده اند

حدود ۸۴ مهاجر غیر قانونی اندونزی، روز ۵ اکتبر در مالزی بازداشت شده اند. اداره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *