خانه / مهاجرت / بستن شدن مرکز بازداشت مهاجران غیر قانونی در مانوس

بستن شدن مرکز بازداشت مهاجران غیر قانونی در مانوس

۲۹۴۷

دولت ائتلافی استرالیا، تاکید دارند که یک سیاست واضح و آشکار در خصوص مهاجرت های غیر قانونی دارد؛ هرکسی که با قایق های قاچاق و به طور غیر قانونی به استرالیا وارد می شود، هرگز در این جا ساکن نخواهد شد!

۶۰۰ تن از مهاجرانی که با قایق های قاچاق در تلاش رسیدن به استرالیا بودند، در مرکز نگهداری مانوس در پاپوآ گینه نو، به سر می بردند، این پناهجویان، منتظر تغییر در سیاست های مهاجرتی استرالیا بودند؛ اما وزیر مهاجرت استرالیا گفته است که حزب سبز استرالیا نیز از سیاست های مهاجرتی او حمایت می کند. دولت پاپواگینه نو و استرالیا آخرین مهلت بسته شدن اردوگاه مانوس را در ۳۱ اکتبر گفته بودند؛ اما عده ای از پناهجویان، این مرکز را به دلیل تحدید های امنیتی، ترک نمیکنند. دولت پاپواگینه نو گفته است که خدمات و امنیت برای پناهجویان در نظر گرفته شده و آنان می توانند به لورینگاو نقل مکان کنند و آنانی که بدنبال پناهندگی نیستند، می توانند به هایلسایدهاس بروند.

این در حالی است که نیروی دفاعی پاپواگینه نو به پناهجویان اخطار داده و گفته اند که پناهجویان را در صورت لزوم، به اجبار از بازداشتگاه مانوس اخراج میکنند. آنان گفته اند که تمامی پناهجویان باید به اردوگاه مشابهی در جزیره نارو نقل مکان کرده و به عنوان پناهجو در پاپوآ گینه نو بمانند. اما پناهجویان گفته ‌اند که در صورت خروج از اردوگاه، نسبت به امنیت جانی خود در اردوگاه لورینگاو، اطمینان ندارند. به گفته آنان، در گذشته توسط برخی از ساکنان بومی این جزیره مورد حمله قرار گرفته‌؛ و مقامات  استرالیا و پاپوآ گینه نو هیچگونه توجهی به امنیت آنان ندارند.

منابع:

http://www.minister.border.gov.au/peterdutton/Pages/manus-rpc-closure.aspx

https://www.theguardian.com/australia-news/2017/nov/02/manus-navy-will-remove-detainees-by-force-if-necessary-base-commander-says

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

A4C0CFA5-EE00-4658-890B-DD453718594B

حدود ۱۰۰۰ مهاجر غیرقانونی از تایلند اخراج شدند

سن نام یانگ، یکی از مسولین رسمی کمیته رسیدگی و هماهنگی کاگران در مرز پویپت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *