سرخط خبرها
خانه / مطالب جديد ! / سیاست های مهاجرت استرالیا – سریع و موثر است

سیاست های مهاجرت استرالیا – سریع و موثر است

eight_col_West_Side

سیاست سختگیرانه استرالیا در مورد مهاجرت های غیرقانونی به مشکلات پناهجویان افزوده است؛ دولت استرالیا با ایجاد بازداشتگاه های ساحلی جزیره مانوس و نائورو، در پاسخ به تعداد زیادی از ورود قایق های حامل مهاجران غیر قانونی به آن کشور که بسیاری از آنها توسط قاچاقچیان اندونزی به استرالیا رفته بودند، سیاست های مهاجرتی سخت گیرانه اش را ادامه داده است. دولت استرالیا به طور ظاهری، برای کاهش تعداد مرگ و میر مهاجران غیر قانونی در آب ها و حفظ امنیت مرزی شان، حاضر به پذیرش پناهجویان از اردوگاه های ثبت نام کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیست.

نیروی دریایی استرالیا تحت عملیات حاکمیت مرزها و “راه حل اقیانوس آرام”، قایق های حامل پناهجویان غیرقانونی را از چندین سال بدین سو، برگشت داده؛ یا آنان را در کشورهای همسایه خود مانند پاپوآ گینه نو می فرستادند تا زمانی که گزینه های اسکان مجدد را برای آنان می یافتند. این طرح، منجر به نقض حقوق بشر نیز شده است؛ اما دولت استرالیا معتقد است که سیاست های مهاجرتی آن کشور، برای جلوگیری از قاچاق انسان، موفقیت آمیز بوده است.  

این در حالی است که پناهجویان در اردوگاه جدید مانوس، در شرایط سخت زندگی می کنند. دولت استرالیا و پاپواگینه نو در اخیر ماه اکتوبر سال جاری، اردوگاه مانوس را بستند که حدود ۶۰۰ پناهجو، حاضر به ترک اردوگاه قبلی نشدند؛ اما پولیس پواپواگینه نو آنان را به اجبار از اردوگاه اخراج کردند که هم اکنون آنها از شرایط ناگوار این اردوگاه در لورنگاو شکایت دارند. بهروز بوچانی یک تن از روزنامه نگاران دربند این اردوگاه، می گوید که شرایط اردوگاه های جدید، بدتر از اردوگاه های سابق است.

منابع:

https://www.radionz.co.nz/international/pacific-news/345388/new-manus-centre-s-conditions-harsh-says-refugee

https://www.libertynation.com/australias-immigration-policies-harsh-effective/

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *