خانه / مهاجرت / کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می گوید که استرالیا هزاران پناهنده را در پاپواگینه نو زندانی کرده است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می گوید که استرالیا هزاران پناهنده را در پاپواگینه نو زندانی کرده است.

۷۵۶

مسولین کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می گویند که از سال ۲۰۱۳ تا هنوز استرالیا ۳۱۷۲ تن پناهجو را که از راه دریا با قایق به استرالیا وارد شده اند را در بازداشتگاه هاى پاپواگینه نو و نائورو انتقال داده است و در حال حاضر حدود ۸۰۰ پناهنده در گینه نو باقی مانده اند.

پس از ترتیب انتقال پناهجویان در ایالات متحده، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بیش از ۱۲۰۰ تن پناهنده را به ایالات متحده فرستاده است. همچنین ۵۰۰ نفر دیگر هنوز از مقامات پاپوآ گینه نو نائورو می خواهند که به پرونده های شان رسیدگی شود. این سازمان خواهان راه حل بنیادی برای برون رفت از این مشکل شده و می گوید که نائورو و پاپواگینه نو محل مناسب برای پناهجویان نیست.

این در حالی است که پناهجویان با خشونت مردم محل در اردوگاه جدید در لورنگاو مواجه اند. یکی از این پناهجویان که به تازگی توسط مردم محل مورد حمله قرار گرفته است؛ خشم و اعتراضات پناهجویان را بر انگیخته است. دادگاه عالی پاپواگینه نو سال گذشته نگهداری پناهجویان را در این اردوگاه غیرقانونی دانسته و از دولت های استرالیا و پاپواگینه نو خواست که این اردوگاه را تعطیل کند. مقامات پواگینه نو در ۳۱ اکتبر سال جاری اردوگاه را تعطیل کردند و از پناهجویان خواستند که به کشور های خود برگردند.

منابع:

https://www.theguardian.com/australia-news/2017/dec/20/manus-refugee-attacked-fsecond-time-amid-tension-over-australian-centres?CMP=share_btn_fb

https://reliefweb.int/report/papua-new-guinea/unhcr-fact-sheet-situation-refugees-and-asylum-seekers-manus-island-papua

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۳ee72700aba24fb10f3cf42d787ba63f

دولت مالزیا دادگاه ویژه برای دادرسی قاچاق انسان ایجاد می کند 

احمد زاهد حمیدی معاون نخست وزیرمالیزیا گفته است که روند دادرسی و محاکمه قاچاق چیان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *