خانه / مهاجرت / کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از بحران انسانی در مانوس هشدار داده است

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از بحران انسانی در مانوس هشدار داده است

bp_manus_121117_57

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در خصوص اوضاع نگران‌کننده پناهجویان در جزیره مانوس، به استرالیا هشدار داد و از دولت استرالیا خواست که با پذیرش مسئولیت در این زمینه، راه حلی مناسب و انسانی برای رفع معضلات پناهجویان در این جزیره پیدا کند. بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، پس از تعطیلی اردوگاه ساحلی استرالیا در جزیره مانوس، تقریبا ۸۰۰ پناهجو هنوز در شرایط بسیار ناامن زندگی می کنند. سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در ژنو اظهار کرده است که در چهار هفته گذشته ۴- ۵ حادثه امنیتی نسبت به پناهجویان، در جزیره مانوس گزارش شده است که جدی ترین حادثه در ۱۰ دسامبرسال جاری اتفاق افتاد که در اثر آن ۳ فرد مسلح با تبر و چاقو به محل سکونت ۱۵۰ پناهجو حمله کردند؛ اما این افراد پیش از انجام هرگونه عمل وحشیانه از سوی ماموران امنیتی متوقف شدند.

خشونت و آزار و اذیت پناهجویانی که ۴ سال است در اردوگاه ساحلی استرالیا در جزیره مانوس بازداشت شده اند، روز به روز افزایش می یابد. علاوه بر اوضاع وخیم امنیتی، شرایط بهداشتی پناهجویان نیز به شدت نگران کننده است.

سازمان عفو بین الملل و دیدبان حقوق بشر از استرالیا چندین بار انتقاد کرده و گفته اند که سیاست های مهاجرتی استرالیا غیر انسانی است؛ اما دولت استرالیا تاکید دارد که همه تلاش ها برای نجات جان پناهجویان از غرق شدن در آب ها است.

منبع:

https://www.voanews.com/a/australia-manus-refugees/4176386.html

درباره ی admin

همچنین ببینید

۳ee72700aba24fb10f3cf42d787ba63f

دولت مالزیا دادگاه ویژه برای دادرسی قاچاق انسان ایجاد می کند 

احمد زاهد حمیدی معاون نخست وزیرمالیزیا گفته است که روند دادرسی و محاکمه قاچاق چیان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *