سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / سهمیه پذیرش پناهجویان به نیوزلند در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت

سهمیه پذیرش پناهجویان به نیوزلند در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت

۱۱۹۴

طبق مقررات و پالیسی مهاجرتی دولت پیشین نیوزلند، سهم سالانه پناهجویان در هر سال به ۷۵۰ نفر میرسید و درکنار آن، ۶۰۰ تن مهاجر فراری از بحران سوریه نیز شامل بودند. درسال ۲۰۱۶ مصرف نیوزلند برای مهاجران، ۰٫۰۲ درصد از مصرف ۴٫۶ میلیون جمعیت فعلی بود. از سوی دیگر، استرالیا در آن زمان ۱۷،۵۴۴ پناهنده پذیرفت که ۰٫۰۷٪ از مصرف ۲۴٫۱۳ میلیون جمعیت، مصرف برداشته است.

براساس آمار آژانس پناهندگان سازمان ملل، برآورد شده است که ۶۵٫۶ میلیون آواره در سراسر جهان وجود دارد که از ازین میان، ۲۲٫۵ میلیون نفر پناهنده هستند. بنا براین نیوزیلند سهمیه پذیرفتن پناهندگان را در سال ۲۰۱۸ به دو برابر افزایش خواهد داد. راشل اوکانر، مدیر برنامه های مهاجرت ملی برای صلیب سرخ، ضمن ابراز خرسندی گفته است که در سال ۲۰۱۸م، دولت نیوزلند ۱۵۰۰ پناهنده را خواهد پذیرفت.

این در حالی است که وزارت کار تایلند، برنامه مقرررات جدیدش را در خصوص مجازات مهاجران غیر قانونی، از سه تا شش ماه به تعویق انداخته است. سامهانگ وزیر کار کامبوجیا بعد از دیدارش با وزارت کار تایلند گفته است که از ماه جنوری سال نو میلادی به بعد، حکم  جریمه هایی که به مبلغ ۳۰۰۰ دلار برای کارگران و جریمه های سنگین بر کارفرمایان که باعث شده بود تا هزاران کارگر مهاجر که بسیاری از آنها کامبوجی بودند، به کشورهای خود بازگردند، به تعویق خواهد افتاد.

منابع:

https://www.tvnz.co.nz/one-news/new-zealand/kiwis-urged-extend-hand-friendship-new-zealands-refugee-quota-set-double-in-2018

http://www.phnompenhpost.com/national/new-thai-regulations-migrants-hit-delay

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۵۰۲A15A2-54D0-4455-8536-1B85690950A3

تعدادی از مهاجران غیرقانونی اندونزی در مالزی دست گیر شده اند

حدود ۸۴ مهاجر غیر قانونی اندونزی، روز ۵ اکتبر در مالزی بازداشت شده اند. اداره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *