خانه / مهاجرت / پناهجویان در جزیره مانوس، مجبور به فروش مواد غذایی خود شدند

پناهجویان در جزیره مانوس، مجبور به فروش مواد غذایی خود شدند

Australia-Refugees-124556

پناهجویان مانوس و پورت مورسپی در شبه جزیره پاپوآ گینه نو، مجبور به فروش مواد غذایی خود برای تامین نیازهای دیگر شان شده اند!

یکی از این پناهجویان گفته است که بر خلاف سائیر پناهجویان که توسط نهاد های کمک رسان حمایت می شوند؛ اما در اردوگاه جزیره مانوس، بعضی از پناهندگان مجبور می شوند که مواد غذایی اش را برای هزینه های درمان و سائیر نیازها به فروش برسانند. وی گفته است که مسولین اردوگاه ها برای پناهجویان وسایل بهداشتی نمیدهند و آنان مجبور اند که از پول فروش مواد غذایی شان در بدل پنج کینیا که معادل دودالر می شود، نیازمندی های روزمره خود را تکمیل کنند. سیاست های مهاجرتی دولت استرالیا به پناهجویان غیر قانونی اجازه ورود به آن کشور را نمیدهد؛ و آن عده از پناهجویانی که توسط قایق های قاچاق وارد آن کشور می شوند، بازداشت و در جزیره نارو انتقال میدهد که این موضوع، انتقاد سازمان عفو بین الملل و نهاد های حقوق بشری را نیز به همراه داشته است.

این در حالی است وزارت مهاجرت استرالیا در انتقاد از مجرمان جنایی گفته است: “افرادی که متهم به جرائم جنایی شده اند، نباید به عنوان شهروند استرالیا پذیرفته شوند. وزیر مهاجرت استرالیا هم چنان پیشنهاد کرده است که سیستمى بوجود آید تا ویزاى این گونه افراد بطور خودکار, لغو و از آن کشور اخراج شوند. وی خطاب به پناهندگان مجرم گفته است که قوانین آن کشور را نادیده نگرفته و باید، و به قوانین و ارزش های اجتماعی آن کشور پابند باشند؛ در غیر آن صورت باید اخراج شوند.

منابع:

https://www.radionz.co.nz/international/pacific-news/347706/manus-refugees-forced-to-sell-their-food

https://www.sbs.com.au/news/expect-to-be-booted-out-peter-dutton-talks-tough-on-foreign-born-criminals

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۳ee72700aba24fb10f3cf42d787ba63f

دولت مالزیا دادگاه ویژه برای دادرسی قاچاق انسان ایجاد می کند 

احمد زاهد حمیدی معاون نخست وزیرمالیزیا گفته است که روند دادرسی و محاکمه قاچاق چیان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *