سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / اندونیزی و استرالیا برای مبارزه با تهدیدهای امنیتی دریایی توافق کرده اند

اندونیزی و استرالیا برای مبارزه با تهدیدهای امنیتی دریایی توافق کرده اند

Bakajjmla

استرالیا و اندونزیا توافق نامه همکاری های مبارزه با تهدیدهای امنیتی مرزهای آبی را امضا کرده اند.  هدف از توافق میان دو کشور، شریک نمودن اطلاعات امنیتی در خصوص امنیت مرزی گفته شده است که تهدیدات مشکوک و حوادث نا خواسته را شناسایی و خنثی سازند. هر دو کشور، تمرینات مشترک نظامی را برای آموزش نیروی دریایی جهت حفاظت مرز های آبی نیز در نظر دارند. مایکل اترام کمیشنر حفاظت از مرزهای استرالیا گفته است که این توافقنامه نه تنها به نفع هردو کشور، بلکه به نفع منطقه است. وی گفته است که هدف شان رفع تمامی تهدید های ناشی از اعمال غیرقانونی مانند قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان است که با همکاری همه جانبه کشور اندونیزی، این هدف دنبال خواهد شد.

این در حالی است که سیاست های سخت گیرانه دولت استرالیا در مورد پناهجویان غیر قانونی منجر به چرخه ترسناک شده است که در حال حاضر، صد ها تن از پناهجویان در شمال پاپواگینه نو بازداشت شده و بعضی از آنان صدمات روحی و جسمی دیده اند. اردوگاه ساحلی استرالیا درمانوس و پاپواگینه نو که عنوان زندان گوانتاناموی استرالیا را به خود گرفته است، مدت چهار است که پناهجویان را در آن نگهمیدارند. دادگاه پاپواگینه نو، نگهداری پناهجویان را در این مکان، غیر قانونی دانسته و از دولت های استرالیا و پاپواگینه نو خواست که آنرا تعطیل کنند؛ مسئولین پاپواگینه نو و استرالیا در اخیر ماه نوامبر سال گذشته یکی از اردوگاه های بزرگ را بسته و به تعداد ۶۰۶ پناهجو را در اردوگاه جدید به اجبار انتقال دادند؛ جای که چندین تن جان باختند و خدمات درمانی و آب و غذای کافی نیز نداشت.

 منابع:

http://newsroom.border.gov.au/releases/border-agencies-working-together-to-combat-maritime-security-threats

http://www.jakartaobserver.com/2018/01/bakamla-ri-australian-border-force.html

http://newsroom.border.gov.au/releases/border-agencies-working-together-to-combat-maritime-security-threats/photos/border-agencies-working-together-to-combat-maritime-security-threats

https://www.equaltimes.org/australia-s-hard-line-on-refugees#.WlhC3q6nHIV

درباره ی admin

همچنین ببینید

۹۲A19780-850F-44C5-B127-7F333C0E889A

مقامات مهاجرت تایلند گفته اند که بیش از ۵۰۰ مهاجر غیرقانونی را در آن کشور بازداشت کرده اند

وزارت مهاجرت تایلند به روزنامه خاساد گفته است که صدها تن از خارجیها در تایلند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *