سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / پناهجویان اندونزی می گویند که راهی پیش رو ندارند

پناهجویان اندونزی می گویند که راهی پیش رو ندارند

۳۳۱۶۴۱۶۹۹

ابراهیم آدم یکی از پناهجویان اندونیزی که حدود هفت سال در اردوگاه اندونیزیا انتظار کشیده است، می گوید که کمیساریای عالی سازمان ملل متحد خبر ناراحت کننده اى را مبنی بر اینکه اکثر پناهجویان منتظر در اندونیزیا به استرالیا و کدام کشور دگر اسکان گزین نخواهند شد! هم اکنون حدود ۱۴,۰۰۰ پناهنده در اندونزیا به سر می برند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفته است که آنان باید زبان اندونزی را یاد بگیرند و به زندگی در اندونیزی عادت کنند.

ابراهیم ۳۳ ساله است و در سال ۲۰۰۹ از دانشگاه سودان فارغ شده است. او در اثر جنگ و ناامنی های داخلی در کشورش، دست به مهاجرت زده است. وی می گوید که گفته های کمیساریای عالی سازمان ملل، امیدواری او را برای اسکان در کشور سومی، از بین برده است.

این در حالی است که صد ها تن پناهجو در پاپواگینه نو نیز در حالت بی سرنوشتی به سر می برند. دولت پاپواگینه نو هیچ توجهی به آنان ندارد و از طرف دگر آنان را اخراج هم نمی کند. اردوگاه پاپواگینه نو در سال ۲۰۱۲ توسط استرالیا به منظور بازداشت ممهاجران غیرقانونی ایجاد شد.

مقامات مهاجرت پاپواگینه نو در هفته گذشته برای پناهجویان دربند، نامه فرستاده است و در آن، اطلاع داده است که دولت پاپواگینه نو آنان را به کشور خود منتقل نمی کند. صد هاتن از پناهجویان مانوس، پس از بسته شدن اقامتگاه شان، در اردوگاه لورنگاو متقل شدند که هم اکنون در معرض تهدیدات امنیتی هستند. گفته می شود هر کسی که به صورت غیرقانونی دست به مهاجرت در اندونیزیا و استرالیا بزند، به سرنوشت نامعلوم دچار خواهد شد.

 منابع:

http://gulfnews.com/news/asia/they-came-dreaming-of-a-respite-and-found-there-s-no-way-forward-1.2167455

http://www.news4europe.eu/6350_world/5130309_papua-new-guinea-denies-refuge-to-asylum-seekers-but-does-not-deport-them.html

درباره ی admin

همچنین ببینید

B16A342F-9F97-432C-901F-A305CCAD8AAA

دولت استرالیا بازداشتگاه پناهجویان در جزیره کریسمس را بسته است

پس از ۱۰ سال دولت فدرال استرالیا تعطیلی مرکز بازداشتگاهی ویژه نگهداری از پناهجویان در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *