سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / استرالیا نیروی مرزی اش را با کشتی لایمستون تقویت کرده است

استرالیا نیروی مرزی اش را با کشتی لایمستون تقویت کرده است

wire-2270616-1518326072-845_634x421

نیروی مرزی استرالیا توانایی های دریایی خود را در جنوب آن کشور با راه اندازی کشتى جدید به نام لایمیستون تقویت کرده است. ارزش این کشتى بیش از ۱۰٫۵ میلیون دلار گفته شده و سرعت بالای دارد که بتواند کشتیهاى مشکوک را هنگام فعالیت های غیرقانونی در آب های آن کشور، طى ۲۴ ساعت گزارش دهد. استرالیا طی چند سال اخیر با اتخاذ سیاست های مهاجرتی سختگیرانه همواره نیروی مرزی اش را تقویت کرده است.  

این در حالی است که حقوق بشر سازمان ملل، از واوضاع نا مناسب مهاجران در پاپواگینه نو انتقاد کرده و گفته است که تمامی پناهجویان جزیره‌ی مانوس باید تحت مراقبت دولت پاپواگینه‌ نو قرار گیرند. زیدواونیل درخصوص اطمینان یافتن از اینکه پناهندگان در شرایط رضایت بخش زندگی کنند و از حقوق انسانی برخوردار باشند، صحبت کرده و گفته است که اطمینان از برقراری شرایط مناسب برای پناهندگان که در جزیره مانوس هستند، وظیفه دولت پاپواگینه‌ نو است. اردوگاه مانوس برای بازداشت مهاجران غیرقانونی در اواخر ۲۰۱۲ ایجاد شد که صد ها تن افراد در ان نگهداری می شدند. اما دادگاه عالی پاپواگینه نو در ۲۰۱۶ آنرا خلاف قانون دانست و از دولت خواست تا آن را بسته  کند. با بسته شدن اردوگاه مانوس در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۷ و انتقال پناهجویان در اردوگاه جدید، خشونت مردم محل نسبت به مهاجران افزایش یافته و هم اکنون، سازمان عفوبین الملل گفته است که پناهجویان در اقامتگاه جدید شان، با تهدیدات امنیتی از سوی مردم محل روبرو اند. این سازما گفته است که مسئولین، از انجام وظیفه شان برای تامین امنیت بیشتر در این اردوگاه شانه خالی می کنند.

منابع

http://newsroom.border.gov.au/channels/Border-Operations-hidden-/releases/new-port-harbour-and-coastal-vessel-for-south-australia

http://www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-5377297/UN-rights-chief-calls-PNG-safeguard-Australia-camp-refugees.html

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *