سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / نخست وزیر استرالیا بر اسکان مجدد پناهجویان در آمریکا تاکید کرده است

نخست وزیر استرالیا بر اسکان مجدد پناهجویان در آمریکا تاکید کرده است

۷f13550ba6a24215a3748abea0220c46

مالکولم ترنبول نخست وزیر استرالیا گفته است که دولت استرالیا تا زمانی که ایالات متحده وعده خود را در خصوص پذیرش ۱۲۵۰ تن از پناهجویان بازداشت شده، عملی نکند، هیچ یک از آنان را در استرالیا اسکان گزین نخواهد کرد و هم چنان کدام گزینه دگری را نیز در نظر نخواهد گرفت. مالکولم ترنبول، روز جمعه به خبرنگاران گفته است که ایالات متحده، تنها ۲۰۰ تن از پناهجویان را تاکنون اسکان گزین کرده است. وی هم چنان، پیشنهاد دولت نیوزلند را مبنی بر پذیرش ۱۵۰ پناهجو از مانوس را رد کرده و گفته است در انتظار عملی شدن توافق آمریکا است؛ تا ۱۲۵۰ پناهجو را اسکان دهد.

از چندین سال بدین سو، استرالیا سیاست های سخت گیرانه مهاجرتی را در پیش گرفته است که بر اساس آن، پناهجویانی که با قایق به آن کشور می روند، اجازه اقامت در استرالیا را نمی یابند. در چند سال گذشته حدود ۲۰۰۰ پناهجوی که با قایق در تلاش ورود به استرالیا بودند، در پاپوآ گینه نو بازداشت شدند؛ که از میان آنان حدود ۲۰۰ تن در امریکا بر بنیاد توافق، اسکان گزین شده اند.

این در حالی است که مقامات استرالیا و اندونیزیا در خصوص موضواعات مهاجرت و تهدیدات امنیتی گفتگو کرده و تاکید نمودند که برای مبارزه با تهدید های امنیتی و مهاجرت های غیرقانونی همکاری داشته باشند. وزیر امور داخله استرالیا گفته است که نیروی مرزی و پولیس استرالیا آماده همکاری های مشترک برای جرایم و تامین امنیت منطقه است.

منابع:

https://www.news24.com/World/News/200-refugees-rejected-by-australia-have-now-settled-in-us-20180302

http://jakartaglobe.id/politics/australian-minister-jakarta-convey-new-home-affairs-portfolio/

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

E1181860-9FF5-4E8D-AD62-BF63B4072513

پناهجویان غیرقانونی که در کوینزلند استرالیا رسیده بودند، برگردانده شدند.

پس از ورود یک قایق حامل پناهندگان ویتنامی در ماه گذشته به ایالت کوئینزلند، نیروی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *