سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / یک قاچاق چی انسان در استرالیا به ۱۲ سال زندان محکوم شده است

یک قاچاق چی انسان در استرالیا به ۱۲ سال زندان محکوم شده است

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-03-09 07:51:48Z |  |

رسانه های محلی استرالیا روز جمعه گفته اند که استرالیا یک قاچاق چی را که بیش از ۲۰۰ پناهجو را با قایق های قاچاق به استرالیا انتقال داده، به ۱۲ سال زندان محکوم کرده است. در خبرنامه آمده است که عباس ۳۵ ساله در سازماندهی انتقال پناهجویان از اندونزی به استرالیا در میان سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ نقش مهمی داشته است که هم اکنون توسط دادگاه استرالیا به ۱۲ سال زندان محکوم شده است. گفته شده که او مبلغ ۳۹۰۰ الی ۱۰۰۰۰ دلار استرالیایی از هر فرد، برای انتقال از اندونیزی تا استرالیا پول گرفته است.

دادگاه استرالیا گفته است که او از دست طالبان فرار کرده و هم اکنون کدام شغلی نیز ندارد. گفته شده که او پنج سال در اندونیزی نیز زندانی بوده و شکنجه های زیادی را متحمل شده است که  اکنون در حالت روحی روانی نامناسبی به سر می برد؛ از جمله اختلال روانی و استرس اورا رنج می دهد.

این در حالی است که اعضای مدافع پناهندگان استرالیا گفته اند: “پناهجویانی که در استرالیا زندگی می کنند، از حمایت کمتری درآمد برخوردار شده و در معرض خطر فقر قرار دارند”. گروه های حمایت از پناهندگان نیز گفته اند: “کسانی که خدمات حمایوی را در استرالیا به دست می آوردند ، به عنوان افراد زیر سن در مکاتب درس می خواندند که همه آنها از دانشگاه فارغ شده و در صورت عدم ادامه تحصیل، از حمایت مالی برخوردار نخواهند شد؛ زیرا به آنان گفته شده که میان ادامه تحصیل و کار، یکی را انتخاب کنند”.

منابع:

http://www.gulf-times.com/story/584428/Austral

ia-jails-Afghan-man-for-smuggling-people-by

https://thewest.com.au/news/wa/man-who-smuggled-200-asylum-seekers-to-wa-from-indonesia-jailed-ng-b88769841z

https://www.theguardian.com/australia-news/2018/mar/09/cuts-leave-asylum-seekers-in-australia-at-risk-of-destitution-say-advocates

https://www.9news.com.au/national/2018/03/09/13/42/crackdown-on-asylum-seeker-supports

 

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

E1181860-9FF5-4E8D-AD62-BF63B4072513

پناهجویان غیرقانونی که در کوینزلند استرالیا رسیده بودند، برگردانده شدند.

پس از ورود یک قایق حامل پناهندگان ویتنامی در ماه گذشته به ایالت کوئینزلند، نیروی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *