سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / یک قاچاقچی انسان در تایلند به اتهام قاچاق ۱۸ مهاجر کامبوجی دستگیر شده است

یک قاچاقچی انسان در تایلند به اتهام قاچاق ۱۸ مهاجر کامبوجی دستگیر شده است

migrant

یک راننده باربری شهری در ساکاو، صبح روز شنبه به اتهام قاچاق انسان در تایلند دست گیر شده است. مسئولین گفته اند که وی در قاچاق ۱۸ مهاجر غیرقانونی کامبوجی دستگیر شده است. مهاجران گفته اند که آنها مبلغ ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ “بی تی” برای انتقال شان از کامبوج به تایلند پرداخت کرده اند.  پولیس تایلند گفته است که آنهارا در بازداشت گاه انتقال داده اند. در همین حال، سفارت کامبوج در تایلند به کارگران مهاجر هشدار داده که “دولت تایلند از ماه اپریل اقدامات سختگیرانه ای بر تمامی کارگران خارجی که اجازه زندگی و کار در تایلند را ندارند، اعمال خواهد کرد”. منشی سفارت کامبوج در تایلند گفته است که مهاجران باید تا ۳۱ مارچ سال جاری اسناد خود را تمدید کنند در غیر آن دولت تایلند با آنان برخورد قانونی خواهد کرد.   

این در حالی است که پناهندگان تازه وارد در استرالیا بدنبال یافتن شغل هستند اما به دلیل نداشتن تجربه کاری نمی توانند برای شان شغل پیدا کنند. از نوامبر ۲۰۱۵ تا جنوری ۲۰۱۷، کشور استرالیا ۱۲۰۰۰ پناهنده سوریه و عراقی را که تمامی آنان از اثر جنگ های مداوم در استرالیا مهاجر شدند، طی برنامه های انسان دوستانه شان کمک کرده است؛ اما پس از ۱۸ ماه، تنها ۱۷ درصد از افراد تازه وارد در استرالیا استخدام شدند، مرکز پالیسی توسعه استرالیا در یک گذارش خود نوشته است که در سال گذشته، کمتر از ۵۰ درصد از پناهندگان ماهر و واجد شرایط، در زمینه تخصص و تجربه خود، در استرالیا کار می کنند و متباقی آنان در تلاش یافتن شغل هستند.

بحران مهاجرت در جنوب شرق آسیا باعث فقر و ناامیدی در میان پناهجویان شده است. در این اواخر برای پناهجویان اندونیزی گفته اند که شانسی برای اسکان مجدد آنان در کشور سوم وجود ندارد. و این ناامیدی باعث شده است که بعضی از پناهجویان دست به خود کشی بزنند.

منابع:

https://news.thaivisa.com/article/18169/man-arrested-for-alleged-attempt-to-smuggle-18-cambodians

https://www.phnompenhpost.com/national/migrants-get-thai-warning

http://www.khmertimeskh.com/50115090/migrants-may-face-deportation/

https://www.theguardian.com/australia-news/2018/mar/20/the-catch-22-refugees-to-australia-struggle-to-find-work

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *