سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / قطع خدمات استرالیا برای پناهجویان جزیره نائورو

قطع خدمات استرالیا برای پناهجویان جزیره نائورو

UN

سازمان ملل متحد در خصوص اقدام دولت استرالیا به قطع خدمات برای پناهجویان بازداشت شده در جزیره نائورو، روز چهار شنبه هشدار داده است که این اقدام دولت استرالیا زندگی افراد آسیب پذیر را با خطر جدی روبرو خواهد کرد. جزیره نائورو از جمله جزایری است که پناهجویان تلاش می کنند از طریق آن وارد خاک استرالیا شوند. در همین حال، دادگاه عالی استرالیا ارتباط چندین ساله خود را با دادگاه نائورو قطع کرده است؛ مدافعان پناجویان هشدار داده اند که هم اکنون کدام مرجعی بدیل برای تجدید نظر در خصوص پرونده های مهاجران وجود ندارد؛ و تا تشکیل دادگاه ویژه تجدید نظر، مهاجران از حقوق قانونی خود محروم می شوند. بر اساس آمار جدید از نائورو، حدود ۳۰۰ پناهجو، شامل زن و کودک که اکثر آنان از افغانستان ایران و میانمار هستند، در این اردوگاه بسر می برند.

این در حالی است که صد ها مهاجر افغانستان در اندونیزی برای دومین ماه، به اعتراض مسالمت آمیز شان ادامه داده اند؛ اما تا هنوز کدام نتیجه ای بدست نیاورده اند. هم اکنون هزاران مهاجر در اندونیزی در اوضاع نامناسب به سر می برند؛ زیرا، کمیساریای عالی پناهندگان سازما ملل گفته است که کدام شانسی برای اسکان مجدد در کشور سوم وجود ندارد.

منابع:

http://www.newindianexpress.com/world/2018/apr/04/australias-service-cuts-on-nauru-island-threaten-migrants-un-1796947.html

https://www.dailysabah.com/asia/2018/04/05/australias-service-cuts-on-nauru-threaten-migrants-un-says

https://reliefweb.int/report/indonesia/pressure-return-afghan-refugees-protest-indonesian-detention-centre

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *