خانه / مهاجرت / ۲۶ وزارت از فدراسیون استرالیا و پاپوآ گینه نو، جهت بهبود اوضاع منطقه و جلوگیری از قاچاق انسان تعهد کرده اند.

۲۶ وزارت از فدراسیون استرالیا و پاپوآ گینه نو، جهت بهبود اوضاع منطقه و جلوگیری از قاچاق انسان تعهد کرده اند.

refugee

وزیران هردو کشور، موافقت کرده اند تا ثبات و رفاه دو جانبه و منطقه ای را به حداکثر برسانند؛ هم چنان، همکاریهاى دیگر از جمله پیگیری همکاری های دفاعی نزدیک، ایجاد نظم و قانون وعدالت، مقابله با ماهیگیری غیرقانونی و جرایم قاچاق انسان نیز از جمله تعهدات دوکشور گفته شده است.

این در حالی است که هزاران پناهجو، شامل زنان و کودکان در اندونیزی، بیش از هشتاد روز است که به اعتراضات مسالمت آمیز شان ادامه داده؛ اما هیچ کسی به جز نگهبانان اردوگاه، صدای آنان را نشنیده اند. بعضی از آنها، بیش از چهار سال است که در انتظار اسکان در کشور سوم هستند. اکثر آنها از افغانستان هستند و تصمیم رفتن به استرالیا را داشتند که بدلیل بسته بودن مرز استرالیا، در اندونیزی بسرمی برند. کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل در بیانیه ای به آنان گفته است که شانسی برای اسکان مجدد، در کشور سوم بسیار کم است.

در همین حال، یک پناهنده افغان در اردوگاه جزیره مانوس توسط سارقین محل کشته شده است. این مرد که در جمع بازداشت شدگان توسط دولت استرالیا در اردوگاه جزیره مانوس بود، ساعت ۶ صبح روز یکشنبه توسط دزدان محل که در تلاش گرفتن تلفن او بوده است، با ضرب پیچ کش در سر و گردن اش، قبل از رسیدن به کلنیک لورنگاو، جان باخته است.

منابع:

https://postcourier.com.pg/png-australia-sign-communique/

Vedio-https://www.aljazeera.com/news/2018/04/refugees-held-indonesia-hope-freed-180406132640751.html

https://www.theguardian.com/australia-news/2018/apr/09/afghan-refugee-on-manus-island-repeatedly-stabbed-with-screwdriver

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

A4C0CFA5-EE00-4658-890B-DD453718594B

حدود ۱۰۰۰ مهاجر غیرقانونی از تایلند اخراج شدند

سن نام یانگ، یکی از مسولین رسمی کمیته رسیدگی و هماهنگی کاگران در مرز پویپت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *