سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / هزاران کارگر غیرقانونی از تایلند اخراج شده اند

هزاران کارگر غیرقانونی از تایلند اخراج شده اند

kkk

مقامات تایلند گفته اند که از ماه گذشته تا حال، هزاران کارگر غیرقانونی را از مناطق بنتای و منهی در مربوطات مرز بایپات اخراج کرده اند. کارگران اخراج شده اکثرا از کامبوج هستند که توسط بازرسی پولیس تایلند شناسایی و اخراج شده اند؛ در میان اخراج شده ها جسد ۹ تن کارگر غیرقانونی نیز گذارش شده است که به کامبوج انتقال یافته اند.

مقامات تایلند گفته اند که از ماه اپریل سال جاری تا حال، ۳۷۵۰ کامبوجی که شامل ۹۹۰ مرد و ۱۳۵۹ زن و ۴۰۱ کودک می باشند، اخراج کرده اند. سووم چینکیا، هماهنگ کننده ایالتی گروه حقوقی گفته است که این رقم، ناچیز است؛ زیرا، سایر کارگران مهاجر هنوز ثبت نشده اند. وی گفته است که چند سال قبل، آمار کارگران غیرقانونی زیاد بوده است. سون بلوور، یکی از مقامات تایلند، گفته است که مهاجرت غیرقانونی مسئله مهمی در ارتباط با امنیت کامبوجیان است که به طور غیرقانونی از طریق کارفرماها به دنبال شغل هستند و سپس توسط پولیس تایلندی دستگیر می شوند.

این در حالی است که پلیس تایلند دو گروه جدید را برای مقابله با جنایات قاچاق انسان راہ اندازی کرده است. تاماماساک، ریس پولیس تایلند در بانکوک گفته است که پولیس سلطنتی تایلند، دو بخش جدید را برای مقابله با جنایات قاچاق انسان در اینترنت ایجاد کرده است. این مقام پولیس تایلند گفته است که بر جمع آوری شواهد رسانه های اجتماعی برای سرکوب قاچاق کودکان تمرکز خواهد کرد. وی گفته است که روش های جدید جذب جوانان زنان و مردان برای قاچاق انسان به کار میرود؛ اما پولیس تایلند در تلاش به کیفر رساندن عاملان آن است. وی گفته است که از دوسال بدین سو، تیم مبارزه با جرایم انترنیتی در خصوص قاچاق انسان راه اندازی شده است که اکثر مجرمان شهروندان تایلند می باشند.

منابع:

https://www.khmertimeskh.com/50489112/thousands-deported-from-thailand-in-april/

https://www.chiangraitimes.com/royal-thai-police-ramp-up-campaign-against-human-trafficking-and-child-pornography.html

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *