سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / بحران حقوق بشر در جزیره مانوس افزایش یافته است

بحران حقوق بشر در جزیره مانوس افزایش یافته است

zzzx

از چندین سال بدین سو، دولت استرالیا پناهندگان را در جزیره مانوس به دام انداخته است که در حال حاضر، از مراقبت های بهداشتی محروم اند. سازمان ملل متحد، طی گذارشی در خصوص اوضاع روانی و بهداشتی مهاجران در بند اردوگاه های مانوس گفته است که بالاترین میزان بیماری روحی – روانی در این اردوگاه ها است.  این سازمان گفته است که حدود ۷۰۰ مهاجر، بدون دست رسی به خدمات صحی و بهداشتی در این اردوگاه ها به سر می برند. در گذارش این سازمان آمده است که در شش ماه گذشته، دولت استرالیا خدمات مشورتی را برای پناهندگان در این اردوگاه ها، متوقف کرده و هم چنان دسترسی به سایر مراقبت های بهداشتی را نیز کاهش داده است.

کیت شواتز، محقق سازمان عفوبین الملل دریک بیانیه ای گفته است: “حدود پنج سال است که استرالیا با سیاست های مهاجرتی مضر و غیرقانونی شان، مهاجران را به دام انداخته و آنان را از زندگی نا امید کرده است”. از سال های ۲۰۱۳ بدین سو، تمامی مهاجرانی که توسط قایق به استرالیا رفته اند، در بازداشت گاه های مانوس و نائورو در پاپواگینه نو هدایت شده اند. گذارش های منتشر شده از این اردوگاه ها، نشان می دهد که مهاجران با خشونت و نقض حقوق بشر مواجه اند؛ گفته شده که بعضی از مهاجران در اعتراض به این وضعیت، خود را آتش زده اند.

طبق گفته سازمان ملل، بیماری های سرطانی و انواع امراض دگر که مهاجران به آن مبتلا می شوند، به خدمات درمانی دست رسی ندارند و از سوی هم، کدام متخصص در این اردوگاه ها وجود ندارد. حدود ۲۰۰۰ مهاجر در سیستم بازداشت دریایی استرالیا در مانوس و نائورو به دام افتاده بودند که تعدادی در ایالات متحده، طی توفقی اسکان گزین شدند. اما عده ای هنوز در حالت بی سرنوشتی به سر می برند.

منبع:

https://qz.com/1281786/refugees-in-australia-asylum-seekers-on-manus-island-are-slowly-being-denied-health-care/

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *