سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / مقامات استرالیا گفته اند که پس از ختم بازی جام رقابت کشور های مشترک المنافع، بیش از ۲۰۰ تن ورزشکار در خواست پناهندگی کرده اند.

مقامات استرالیا گفته اند که پس از ختم بازی جام رقابت کشور های مشترک المنافع، بیش از ۲۰۰ تن ورزشکار در خواست پناهندگی کرده اند.

۵۵۶۸

مقامات استرالیا گفته اند که در جریان بازی های گولدکوست و جام رقابت کشور های مشترک المنافع، ۱۳۶۰۰ تن وارد استرالیا شده که از این میان، ۲۰۰ تن درخواست مهاجرت کرده اند.اما ۵۰ تن آنان به صورت غیرقانونی در استرالیا به سر می برند. یک کمیته سنای استرالیا گفته است که از میان ۸۱۰۳ تن اشتراک کننده در بازی کشورهای مشترک المنافع، تنها ۷۸۴۸ تن از استرالیا خارج شده و ۲۰۵ تن دگر هنوز در استرالیا به سر می برند. ملیزاگلایتلی، معاون وزارت امور داخله به سنای استرالیا گفته است که اکثر آنها درخواست ویزای حفاظت کرده اند.

این در حالی است که نیروی مرزی استرالیا از حمله به پناهجویان سریلانکا، دفاع کرده و گفته است که دلیل حمله به یک خانواده سریلانکائى در کوئینزلند و بازداشت آنها در بازداشتگاه مهاجرت، آن است که آنها به صورت غیرقانونی در استرالیا اقامت داشتند. مقامات استرالیا گفته اند که طبق قانون مهاجرت، اگر وقت ویزاى کسی ختم شده باشد، افسران ما موظف هستند که آنها را بازداشت کنند. در حال حاضر این زن و شوهر با دو دخترشان در بازداشتگاه ملبورن بسر میبرند؛ تا دادگاه تصمیم بگیرید که آیا آنها اخراج شوند یا در استرالیا می مانند. مایکل اورتام، کمیشنر کمسیون نیروی مرزی استرالیا در جواب به سوال سنای استرالیا که «چرا این خوانواده سریلانکایی را بازداشت کرده؟» گفت: “مامورین ما موظف هستند تا کسانی که به صورت غیرقانونی در آن کشور زندگی می کنند، بازداشت کنند”.

 منابع:

https://www.theguardian.com/australia-news/2018/may/21/almost-200-commonwealth-games-athletes-and-officials-seek-asylum-in-australia

https://www.theguardian.com/australia-news/2018/may/21/border-force-officials-defend-dawn-raid-on-sri-lankan-asylum-seekers

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *