سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / رسیدن افراد غیرقانونی توسط قایق به استرالیا، صحت ندارد

رسیدن افراد غیرقانونی توسط قایق به استرالیا، صحت ندارد

۴۷۰۱۱۰۸C-15F7-4EAE-955F-31E1EB981596

روزنامه آنلاین “سینهالا” خبر جعلی در مورد قایق حامل از افراد غیرقانونی به استرالیا خبر داده است؛ اما این اتفاق، صحت ندارد.

طی چند سال اخیر هیچ قایق غیرقانونی به استرالیا نرسیده است. در ماه می سال روان میلادی، پولیس سلطنتی مالزی توانست یک باند قاچاق انسان را در مسیر استرالیا و نیوزلند هنگام انتقال ۱۳۱ مهاجرغیرقانونی توسط کشتی در جنوب جهور، بازداشت کند. پولیس مالزی در ارتباط به این موضوع، چندین تن را دست گیر کرده است. پیترداتون وزیر مهاجرت استرالیا گفته است که تلاش ها برای حفظ امنیت مرزی جریان دارد.

در همین حال، نیروی دریایی استرالیا و گارد ساحلی اندونزیا در همکاری بامقامات امور دریایی آن کشور،  گشت دریایی سه جانبه را به هدفشناسایی و جلوگیری از فعالیت های غیر قانونی در آب ها، به راه انداخته اند. پیترلاور، فرمانده نیروی دریایی استرالیا گفته است که این عملیاتمشترک، همکاری قوی را میان این سه سازمان، تکمیل می کند. وی گفته است که مجرمان جنایی، از آب ها برای فعالیت های غیرقانونی شان، استفاده می کنند؛ اما همکاری شرکای بین المللی در این عملیات، هشدار برای جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی مجرمان جنایی، در آب های شمال استرالیا است.

این در حالی است که نیروی مرزی استرالیا جدیدترین کشتی گشت زنی دریایی اش را، برای جلوگری از فعالیت های غیرقانونی در آبها، به ره انداخته است. این کشتی ۱۲٫۴ متری بنام روتنیست آیسلند (Rottnest Island  ) در مربوطات فرمنتل  (Fremantle ) در سواحل پرت (Perth ) مستقر شده که در امتداد مرز غربی استرالیا برای شناسایی مجرمان دریایی و فعالیت های غیرقانونی استفاده می شود. هارروکس (Horrocks ) فرمانده محلی نیروی دریایی استرالیا گفته است که توانایی این کشتی  نسبت به کشتی های فعلی، بالاتر است؛ و برای آفیسران نیروی دریایی اجازه میدهد تا تهدیدات را در دورترین نقاط مرز های آبی شناسایی کنند.  

منابع:

http://newsroom.border.gov.au/releases/civil-maritime-security-patrol-in-timor-sea-increases-australia-indonesia-collaboration

http://newsroom.border.gov.au/releases/new-patrol-vessel-for-fremantle

http://newsroom.border.gov.au/releases/civil-maritime-security-patrol-in-timor-sea-increases-australia-indonesia-collaboration

http://www.rivira.lk/epaper/sunday/2018/06/10/index.html#1/z 


 

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *