سرخط خبرها
خانه / مهاجرت / مالکولم ترنبول نخست وزیر استرالیا به ریس جمهور آمریکا گفته است که مرز های خود را بروی مهاجران محکم کند

مالکولم ترنبول نخست وزیر استرالیا به ریس جمهور آمریکا گفته است که مرز های خود را بروی مهاجران محکم کند

 AE03ADE6-CA17-4CCB-8B56-EDAD65AAAEA9

نخست وزیر استرالیا به دونالد ترامپ پشنهاد داده است که مرز هایش را بروی مهاجران بسته نگهدارد. این موضوع در حالی از سوی نخست وزیر استرالیا مطرح می شود که در جنوری سال ۲۰۱۷ طی تماس تلفنی میان مقامات دوکشور در خصوص توافق اسکان مجدد پناهجویان، رنجش بوجود آمده بود. اما نخست وزیر استرالیا، آنرا نادیده گرفته و طی تماس تلفنی بامقامات آمریکا گفته است که در مورد مهاجرت های غیرقانونی و صدای حولناک کودکان آواره در مرز های مکزیک و بازداشت گاه ها، توجه داشته باشند. دونالدترامپ بعد از دریافت پیام مقامات استرالیا با مشاور ارشد خود جرد کٌشنردر این مورد بحث و گفتگو کرده است.  

شدت خشونت و ناامنی میزان مهاجرت های غیرقانونی را در جهان افزایش داده است. طبق گذارش سازمان ملل متحد، ۶۸.۵ میلیون نفر که شامل کودکان نیز می‌شوند، از اثر جنگ و ناامنی مجبور به فرار از خانه‌های شانبه ویژه از کشورهای مانند میانمار و سوریه شده‌ اند. طبق گزارش سازمان ملل، میزان مهاجرت نسبت به سال های قبل، به ۴۲٫۷ میلیون نفر افزایش یافته است که این میزان، برابر به کل جمعیت تایلند است. این سازمان هم چنان گفته است که از هر ۱۱۰ نفر در جهان، یک نفر مهاجر است.  

این در حالی است که صدها تن از مهاجران در بازداشت گاه ها رنج می برند. یک پناهجوی دربند اردوگاه مانوس نوشته است که حدود پنج سال پیش توسط نیروی مرزی استرالیا در جزیره مانوس بازداشت شده است. وی می گوید که با ۷۰۰ تن از هم نوعان اش در تماس است که در جزیره دورافتاده در شمال پاپواگینه نو بازداشت شده و رنج مشابه دارند. وی گفته است که در سراسر این جزیره حدود ۱۰۰۰ تن مهاجر شامل زنان و کودکان زندانی هستند. دولت استرالیا تمامی مهاجرانی که به صورت غیرقانونی درتلاش ورود به آن کشور بودند، در نائورو و مانوس بازداشت کرده است.

منابع :

https://www.smh.com.au/world/north-america/very-strong-borders-turnbull-offered-refugee-advice-to-trump-20180621-p4zmrw.html

https://thenewdaily.com.au/news/national/2018/06/21/malcolm-turnbull-donald-trump-refugee-advice/

http://www.theborneopost.com/2018/06/20/record-68-5-million-people-displaced-worldwide-un-2/

)video) https://edition.cnn.com/2018/06/19/opinions/australia-manus-refugee-opinion-intl/index.html

درباره ی admin

همچنین ببینید

۶۶۵۵۳۲۵۸-FE92-4805-B840-E08A082021C7

پیترداتون گفته است که به خانواده های کودکان بیمار که به استرالیا منتقل شده اند، اجازه اقامت دایمی داده نمی شود

پیتر داتون، وزیر امور داخله استرالیا گفته است که ده ها تن از کودکان پناهنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *